• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3158
  • Dünkü Görüntülenme: 4580
  • Toplam Görüntülenme: 4042739

Tema’dan Orman Haftası Etkinliği (Görüntülü)

21 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
449 defa okundu.
Tema’dan Orman Haftası Etkinliği (Görüntülü)

TEMA’DAN ORMAN HAFTASI ETKİNLİĞİ

21 Mart Orman Haftası çerçevesinde Çaycuma Tema tarafından Atatürkçü Düşünce Derneği binası önünde etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte 200 adet fıstık çamı vatandaşlara verildi.

Düzenlenen etkinliğe; Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ADD Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk, CHP İlçe Başkanı Fuat kalaycı, Hamza Başören, Tema Gönüllüsü Seçkin Ünsal, Öğretmenler, İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu İzci gurubu öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlik öncesi öğrenciler tarafından şarkılar söylendi. Daha sonra izci gurubu öğrencileri tek sıra haline geçerek vatandaşlara kendi ellerinden fıstık çamı hediye edildi.

Orman Bölge Müdürlüğü ve Çaycuma Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan etkinlikte konuşma gerçekleştiren Tema Gönüllüsü Seçkin Ünsal; “21 Mart Dünya orman Haftası Günüdür. Bizde Orman Haftası’nın başlaması nedeniyle Tema İlçe Gönüllüsü olarak fidan dağıtımı yaptık. Bunun için Orman Bölge Müdürümüz Engin beyle görüştük. Belediye Başkanımız katkılarda bulundu ve İsmail Hakkı Tonguç İlköğretim Okulu Müdürü Cengiz Bey izci öğrencileri fidan dağıtımı için tahsis etti. Önemli olan çocuklarımız bu önemli bir günde ağaç sevgisini yaşasın dedik. Ağacın ne kadar önemli olduğunu vurguladık. Halkımız çok duyarlı davrandı çok teşekkür ediyorum. Umuyorum çocukların verdikleri fidanlar büyüyecek ve onların elinden almış olduğunu bileceklerdir. Topraklarımızı yeşerecek. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik sonuna öğrenciler ve öğretmenler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.
(Haber-Foto-Kamera: Anıl TAŞKIRAN)

DSC_6282 DSC_6316

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN