• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1008
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677639

TEK KOLUYLA ‘TERMİK SANTRALE HAYIR’ DEMEK İÇİN KOŞTU

8 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
658 defa okundu.
TEK KOLUYLA ‘TERMİK SANTRALE HAYIR’ DEMEK İÇİN KOŞTU

TEK KOLUYLA ‘TERMİK SANTRALE HAYIR’ DEMEK İÇİN KOŞTU

Milli atlet Kemal Özdemir, Zonguldak ve çevresindeki termik santrallerin oluşturduğu kirliliğe dikkat çekmek ve yeni santral projelerine ‘Dur’ demek için koştu.
TEMA Vakfı işbirliği ile düzenlenen etkinlikte, Kozlu ilçesinden başlayan yürüyüş, Çatalağzı beldesine kadar devam etti. Sabahın erken saatlerinde başlayan etkinliğe TEMA Zonguldak İl Temsilcisi Berran Aydan, Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin ve TEMA gönüllüleri katıldı. Termik santrallere ‘Dur’ demek için 40 kilometrelik bir parkur koşacağını ifade eden ‘Koşan Adam’ lakaplı milli atlet Kemal Özdemir, “Kendim Zonguldaklıyım. Zonguldak’ın kaderinin kömüre bağlı olmamasını düşünenlerdenim. Özellikle bölgemizde 3 tane termik santralden sonra 12 tane daha yapılacak olması insan sağlığı ve bölgenin bitkisel dokusu açısından çok tehlikeli. Buna mutlaka hayır demek zorundayız. Daha yaşanabilir bir dünya istiyorsak bu termik santrallerin artık dünyada üretimi kalkmış eski teknolojilerin bize yeni diye yutturmaya çalışmalarına hayır demek istiyoruz. Ben yıllardır koşuyorum. Bugün koşarak ses duyurmaya çalışacağız. Bu sorun sadece yöre halkının değil dünyanın da sorunu. Gelecek kuşaklara güzel bir şeyler bırakmak zorundayız. Doğal kaynaklarımızı kullanarak enerji elde edebiliriz. Termik santral istemiyoruz. Bugün Kozlu, Zonguldak, Kapuz, İnağzı, Kilimli, Çatalağzı beldesine kadar yaklaşık 40 kilometrelik zorlu bir parkur. Ama zorluklar önemli değil. Önemli olan sesimizin duyulması. Yetkililerin artık buna dur demesi lazım” dedi.
Yeni yapılacak olan termik santrallere karşı olduklarını ve yapılması planlanan 12 termik santrale ‘dur’ demek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden TEMA Zonguldak Temsilcisi Berran Aydan ise, “Bugün milli sporcumuz ‘Koşan Adam’ Kemal Özdemir, yöremizde mevcut bulunan termik santrallere ve onların yarattığı kirliliğe dikkat çekmek için koşacak. Kozlu ilçesinde başlayan koşu Gazipaşa Caddesi’nden geçerek Kilimli ilçesi üzerinden Çatalağzı beldesine kadar koşacak. Kendisine teşekkür ediyoruz. Sportif anlamda bizim davamıza büyük bir destek veriyor. Bütün Zonguldak halkını destek için mücadelemize davet ediyoruz. Buradan tekrar söylüyoruz. Yeni termik santraller yapılmasın mevcut santraller prosedürlere uygun insan ve çevre sağlığını kirletmeden çalışsın ve yeni yatırımlar durdurulsun diyoruz” diye konuştu.

KOŞAN ADAM LAKAPLI MİLLİ ATLET KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLER İÇİN KOŞTU. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

KOŞAN ADAM LAKAPLI MİLLİ ATLET KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLER İÇİN KOŞTU.

KOŞAN ADAM KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLERE DUR DEMEK İÇİN 40 KİLOMETRE KOŞTU. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

KOŞAN ADAM KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLERE DUR DEMEK İÇİN 40 KİLOMETRE KOŞTU.

KOŞAN ADAM LAKAPLI KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRELLER İÇİN KOŞTU. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

KOŞAN ADAM LAKAPLI KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRELLER İÇİN KOŞTU.

KOŞAN ADAM KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLER İÇİN KOŞTU. (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

KOŞAN ADAM KEMAL ÖZDEMİR, TERMİK SANTRALLER İÇİN KOŞTU.

12 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN