• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 88
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4713913

TARIM ARACINDAN KAR KÜREME ARACI YAPTI

19 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
860 defa okundu.
TARIM ARACINDAN KAR KÜREME ARACI YAPTI

banner11

TARIM ARACINDAN KAR KÜREME ARACI YAPTI
– 20 YILLIK TORNA USTASI, YILMAZER, FINDIK İLAÇLAMA YAPMAK İÇİN HELİKOPTER ÜRETMEYİ HEDEFLİYOR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 20 yıllık torna ustası 38 yaşındaki Levent Yılmazer, patpat diye tabir edilen tarım aracını kar küreme aracı yaptı. Yılmazer en büyük amacının fındık tarlalarında ilaçlama yapmak için helikopter yapmak olduğunu söyledi.

Alaplı ilçesine bağlı Mollabey Köyünde 20 yıldan beri tornacılık yapan Levent Yılmazer (38) daha önce patpatların devrilmesini önleyen sistem sayesinde 48 viteslik patpat geliştirmesinin ardından ilçede tavuk çiftliklerinin temizlenmesinin yanı sıra yaşanan yoğun kar nedeniyle karla mücadeleye katkı amacıyla tarım aracından kar küreme aracı yaptı.
Kar küreme aracıyla dar ve ara sokaklarda kar temizliği yaptıklarını belirten Yılmazer, “Öncelikle 75, 80 ve 100 bin kapasiteli tavuk çiftliklerini temizlemek amacıyla yola çıktık. İstediğimiz verimi de aldık. Ara sokaklarının temizlenmesi, köy yollarının ve mahalle aralarının temizlenmesini de sağladık. Başka sistemlerde ürettik. Ayrıca tarım aracının arkasına ekskavatör kepçe yapıyoruz. Normal kepçeler yaparak başka amaçlarda da kullanıyoruz. Bu yaptığımız yeni sistem ise bölgemizde kar yağışı etkili oluyor. Bu aracımızı da köy yolları ve mahalle aralarında kar temizliği yapmak için kullanıyoruz. Daha önce de 4×4 devrilmeyen patpat yaptım. Patpatlara dingil ekledim” dedi.
“FINDIK İLAÇLAMA YAPMAK İÇİN HELİKOPTER PROJEM VAR”
Bundan sonraki hedefinin helikopter yapmak olduğunu kaydeden Yılmazer, şöyle konuştu: “Bundan sonraki hedefim fındık tarlasını ilaçlamak için helikopter yapmak, aklımda çok proje var. Ama imkanlarım şu anda el vermiyor. Destek verilmesi halinde öncelikli olarak, kendim kullanabileceğim, 500 litrelik tank ile 100 metre yükselebilen ağaçlara çakılamadan değmende alçalabilecek bir helikopter yapmak istiyorum”

13

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN