• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 302
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680753

SU DEPOSU YENİLENEREK SAAT KULESİ OLACAK

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
739 defa okundu.
SU DEPOSU YENİLENEREK SAAT KULESİ OLACAK

SU DEPOSU YENİLENEREK SAAT KULESİ OLACAK

Alaplı Tepeköy mahallesinde bulunan su deposu bakımsızlıktan dökülüyor. Alaplı Meslek Yüksek Okulu önündeki kavşağa yakın olan su deposunun yıkılması halinde tehlike oluşturabileceği iddia edidi. Su deposunun yaklaşık 25 yıl önce yapıldığını söyleyen Yeni siteler Muhtarı Hüseyin Uysal, “Su deposunun ayaklarındaki demirler meydan çıkmış. Paslanmalar rahatlıkla görülüyor. Bu kavşaktan sürekli geçen araçlar var. Bu bir tarafa mutlaka yıkılır. Bugün olmazsa yarın olabilir. Yerden yaklaşık 35 metre yükseklikte bulunuyor. Ama kimse gelip de su deposu ile açıklama yapmıyor” dedi.
Depoyu ayakta tutan beton direklerin yavaş yavaş döküldüğünü ve neredeyse depo yapılırken kullanılan demirlerin ortaya çıktığını belirten vatandaşlar, Alaplı’nın bir simgesi olan su deposunun acilen bakım yapılması gerektiğini vurgulandı. Su deposunun yaşanabilecek bir fırtınada veya büyük bir yağışta yıkılmasından endişe duyduklarını, korku içinde yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, “Her gün korku ve tedirginlik içinde yaşıyoruz. Bir deprem olsa bizi deprem değil, bu su deposunun üzerimize devrilmesi öldürür” ifadelerini kullandı.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin su deposu ile ilgili yaptığı açıklamada “Belediyemizin 1990’lı yıllarda yapılmış olan su kulesini tadilat projesine alındı ve yepyeni bir görünüme kavuşması için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni görünümünün yanı sıra üzerine 2 ayrı yöne bakan saat de konulunca su kulesi saat kulesine dönüşecek” diye konuştu.

Anahtar Kelime: , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN