• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 82
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745981

Söyleşi ve İmza Günü

29 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
878 defa okundu.
Söyleşi ve İmza Günü

SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Zonguldak İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü organizasyonu ve Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı’nın katkılarıyla yapılacak olan söyleşi ve imza etkinliği 3 Nisan 2015 Cuma günü saat 18.00’de Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Küçük Salonunda yapılacak. Yine aynı gün saat 11.00’de şair yazar Fatma Kılıç da AKM Küçük Salonda söyleşi yapıp kitaplarını imzalayacak.
GÖKHAN TANER GÜNSAN KİMDİR?
Aynı zamanda Eğitim Sen Çaycuma Temsilciliği görevini sürdüren Gökhan Taner Günsan’ın “Sakallarımı Kestim Kuşlara” adlı ilk şiir kitabı Yasakmeyve Yayınları arasından çıktı. Şu anda Çaycuma Nebioğlu Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Gökhan Taner Günsan, 4 Ağustos 1978’de Samsun’da doğdu. Denizli ve Adana’da Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yaptı. Şiirleri Evrensel Kültür, Varlık, Bireylikler, Zon-Kişot, Sunak, Şiiri Özlüyorum,Yom-Sanat dergilerinde yayınlandı.
Günsan, Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen Hasan Bayrı şiir yarışmasında, 2012 yılında, “Ben bir soru işaretiyim” adlı şiiriyle ikincilik, 2014 yılında ise “on dört” adlı şiiriyle üçüncülük ödülünü aldı.
Şiirini toplumcu gerçekçi şiir akımının içinde gören Günsan: “Şair yaşadığı toplumun acılarından, kederlerinden ve gerçeklerinden bağımsız düşünemez, ama sadece bu gerçeklikleri dile getirerek değil, bunları aşarak geleceğe de umut taşımalıdır.” diyerek şiire bakış açısını dile getirmektedir. Şaire okuru bol olsun diyerek “Dünyadan Büyüktü Gözlerin” adlı şiirinden bir bölüm aktarıyoruz.

ben bu şiiri yazarken çok üşüdüm
bu yüzden üstümdeki uzun palto
ne zaman çocuklar öldürülmezse
o zaman sana da sarılırım anne

her şey o kadar ince ki
bir çiçeğin içinden matematiği
çocukların içinden yaşamakı alıyorlar

(HABER MERKEZİ)

Gökhan Taner Günsan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN