• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 184
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714009

“ŞİDDET BAĞIRA BAĞIRA GELİYORUM DİYOR”

17 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
940 defa okundu.
“ŞİDDET BAĞIRA BAĞIRA GELİYORUM DİYOR”

yasarbanner

 

“ŞİDDET BAĞIRA BAĞIRA GELİYORUM DİYOR”

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Güngör Yavuzaslan, Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili, “Toplum olarak ölümlerin ardından sesimizi yükseltiyoruz. Halbuki etrafımızda şiddet bağıra bağıra geliyorum diyor” dedi.

Özgecan Aslan’ın katledilmesinden büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Yavuzaslan, “Savunmasız ve masum insanların şiddete maruz kaldığını ve kadınların saldırılarla öldürüldüğü bir dünya var. Tarsus’ta bir kız evladı bir cani tarafından medeniyetin ortasından katledilmiştir. Toplum olarak ölümlerin ardından sesimizi yükseltiyoruz. Halbuki etrafımızda şiddet bağıra bağıra geliyorum diyor. Çocuklar, kadınlar, kimsesizler saldırıya uğruyor. Sonrasında sesimiz en kadar gür çıksa giden gelmiyor, yaşanan acı telafi edilmiyor” şeklinde konuştu.

“YENİ BİR MEDENİYET İNŞA EDİLMELİDİR”
Açıklamalarında dünyanın sil baştan yeni bir medeniyet inşasına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Yavuzaslan, “Türkiye’den Ortadoğu’ya, Afrika’dan Asya’ya kadar bugün caniler karşımıza ya bir minibüs şoförü, ya bir terör örgütü mensubu ya da eli silahlı güç sahipleri olarak çıkıyorlar. Masumiyet ve yaşam hakkı insanlardan alınıyor. Bir katliam ve şiddet dünyasında yaşıyoruz. Ölümün rengi, ırkı olmaz. Tüm dünya şunu bilmelidir ki ölen bir masumiyet sahibi kendisini katledende daha çok sessiz kalan yığınları unutmaz” ifadelerini kullandı.

15

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN