• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1258
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685461

SICAKTAN, BUNALAN, ÇOCUKLARIN, ÇEŞME, ALTINDA ,MİNİ ,HAVUZ ,KEYFİ

31 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
652 defa okundu.
SICAKTAN, BUNALAN, ÇOCUKLARIN, ÇEŞME, ALTINDA ,MİNİ ,HAVUZ ,KEYFİ

SICAKTAN BUNALAN ÇOCUKLARIN ÇEŞME ALTINDA MİNİ HAVUZ KEYFİ

– ZONGULDAK’TA PLAJLARIN PARALI OLMASI, DEVLETE AİT ÜCRETSİZ HAVUZ BULUNMAMASI ÇOCUKLARI İLGİNÇ SERİNLEME YÖNTEMLERİNE SEVK EDİYOR

Zonguldak’ta sıcaktan bunalan iki çocuk, çeşmenin altına girerek serinledi. Plajların paralı olması sebebiyle denize giremediklerini ifade eden çocuklar, ilginç görüntüler oluşturdu.
Türkiye genelinde etkili olan sıcak hava Zonguldak’ta da vatandaşlara zor günler yaşatıyor. Yer yer 37 dereceyi bulan hava sıcaklığı sebebiyle vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemler deniyor. Mithatpaşa Mahallesi’nde bulunan Asri Mezarlık’taki bir çeşmede 11 ve 12 yaşındaki iki çocuk, çeşmenin yalağını suyla doldurarak serinlemeye çalıştı.

“PARAMIZ YOK, DENİZE GİDEMİYORUZ”
12 yaşındaki Hasan Akbıyık ile işitme engelli 11 yaşındaki Batuhan Açıkgöz mezarlıkta bulunan çeşmenin yalağını suyla doldurup içine girerek serinlemeye çalıştı. Hasan Akbıyık, “Denize gidecek paramız yok. Hava çok sıcak burada yüzüyoruz. Su gayet soğuk” dedi. Zonguldak’ta çocukların faydalanabileceği ücretsiz havuz da bulunmuyor. Birçok yatırımda ülke standartlarının gerisinde kalan Zonguldak’ta vatandaşlar belediyeden ve yetkililerden girebilecekleri havuz yapmasını istiyor. Hemen hemen tüm şehirlerde devlet ve belediye eli ile yapılan onlarca havuz bulunurken, Zonguldak’ta ise sadece özel sektörün yaptığı birkaç havuz yer alıyor. Özel sektörün yaptığı havuzlar ise gelir seviyesi yüksek kesime hitap ediyor.

65431

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN