• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1120
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685323

SEVGİLİSİNİ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN SANIĞA MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

27 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
533 defa okundu.
SEVGİLİSİNİ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN SANIĞA MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

SEVGİLİSİNİ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜREN SANIĞA MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, damadının kız kardeşi ve sevgilisi Sanem Kulan’ı (27) çıkan tartışma sonucu bıçaklayarak öldüren 55 yaşındaki Hasan Y. için savcı, müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.
10 Ekim 2013 tarihinde Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Sanem Kulan’ın yaşadığı Murtaza Mahallesi’ndeki evinde meydana gelen olayda, 2 yıldır aralarında gönül ilişkisi bulunan Sanem Kulan ve Hasan Y. arasında, Sanem Kulan’ın telefonla başkalarıyla konuşması yüzünden tartışma çıkmıştı. Tartışma sonrası mutfaktan bıçak alan Sanem Kulan, Hasan Y.’ye saldırarak çeşitli yerlerinden yaralamış ve sonra bıçağı maktulenin elinden alan Hasan Y., Kulan’ı 7 yerinden bıçaklamıştı. Olay sonrası Sanem Kulan hastaneye kaldırıldığı sırada yolda hayatını kaybederken, sanık Hasan Y. ise 3 ay yoğun bakımda kalmıştı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan Hasan Y. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Hasan Y. hakim karşısına çıktı. Davada sanık yakınları, Sanem Kulan’ın yakınları ve taraf avukatları da hazır bulundu.
Dokuzuncu celsesi görülen duruşmada, cumhuriyet savcısı mahkeme heyetine sunduğu mütalaada sanığın eylemini maktuleden kaynaklanan “ilk haksız saldırı sonucu kasten öldürme” suçundan oluşturduğu kanısına vararak, müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını ve sanığın tutukluluk halinin devam etmesini talep ve mütalaa etti.
Mütalaa sonrası söz verilen sanık Hasan Y.’nin avukatı, mütalaaya karşı savunmalarını yazılı olarak yapacaklarını ifade ederek, sanığın tahliye edilmesini ve ek süre verilmesini talep etti.
Hasan Y. ise kendisine tuzak kurulduğunu ve suçlamaları kabul etmediğini söyledi.
Dava taraf avukatlarının, savcının vermiş olduğu mütalaaya karşı beyan hazırlamaları için 27 Kasım 2015 tarihine ertelenirken, mahkeme heyeti sanık Hasan Y.’nin delil durumu ve kuvvetli suç şüphesiyle tahliye talebinin reddine ve tutukluluk halinin devamına karar verdi.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN