• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

SERBEST KALAN İŞÇİ AİLELERİNDEN DEVLET BÜYÜKLERİNE TEŞEKKÜR

30 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
708 defa okundu.
SERBEST KALAN İŞÇİ AİLELERİNDEN DEVLET BÜYÜKLERİNE TEŞEKKÜR

SERBEST KALAN İŞÇİ AİLELERİNDEN DEVLET BÜYÜKLERİNE TEŞEKKÜR

Irak’ın başkenti Bağdat’ta serbest bırakılan 16 Türk işçi arasında yer alan Recep Çetin ve Tahsin Çömert’in Alaplı’daki evinde sevinç yaşanıyor.
Aydınyayla köyünde ikamet eden işçilerden Recep Çetin’in eşi Hakibar Çetin gazetecilere yaptığı açıklamada, kocasının hem oğlunun düğün masraflarını çıkartmak hem de borçlarını kapatmak için 6 ay önce çalışmaya gittiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı ve Başbakana çok teşekkür ettiğini anlatan Çetin, “Kocam birinci ayda Irak’a gitmişti. Eşimle kaçırılmadan bir hafta önce telefonla görüşmüştüm. Kaçırıldı haberin alınca korku ve endişeye kapıldık. 28 gün sonra mutlu haberi alınca büyük sevinç yaşıyorum. Bayramı kutlayamadım ama en büyük bayram eşimin kurtulması oldu. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Devletimize çok teşekkür ediyorum. Oğlum eşimi Ankara’ya karşılamaya gitti. Ailece büyük sevinç yaşıyoruz” diye konuştu.
Musabeyli köyünde yaşayan Tahsin Cömert’in annesi Nazikar Cömert’in ise mutlu haberi almasının ardından sabah saatlerinde Ankara’ya gittiği öğrenildi.
Bağdat’ın Sadr bölgesinde 2 Eylül’de bir Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından alıkonulmuş, iki işçi daha önce serbest bırakılmıştı.

65431

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN