• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 222
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411633

SELZEDELERİN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMEDİ

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
442 defa okundu.
SELZEDELERİN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMEDİ

SELZEDELERİN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMEDİ

Karadeniz Ereğli ilçesinde 7 Ekim 2015 tarihinde meydana gelen selde evlerini su basan ve tüm eşyalarını kaybeden ailelerin mağduriyetleri devam ediyor.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi’nde7 Ekim 2015 tarihinde sabah saatlerinde aşırı yağışlar sonrası Kabasakal Deresi taşmış ve birçok ev sular altında kalmıştı. Kavaklık ve Kışla Mahallelerinde evlerini su basan ve tüm eşyaları kullanılamaz hale gelen ailelerin aradan geçen 2 haftada mağduriyetlerinin giderilmediği öğrenildi.
Kavaklık Mahallesi Muhtarı Nazif Kaplan Kavaklık Mahallesi’nde 4 ailenin mağdur olduğunu belirterek afetten çıkacak yardımı beklediklerini söyledi. Özellikle Yıldıray Şimşek isimli vatandaşın büyük mağduriyet yaşadığını dile getiren Kaplan, aileye bir an önce sahip çıkılmasını istedi.
Kavaklık Mahallesi’nde geçimini fason eldiven imal ederek sağlayan Yıldıray Şimşek, konu hakkında açıklama yapmak istemediğini belirtirken, ailesi ile birlikte tüm eşyaları selde zarar gördüğü için iş yerinde ikamet etmeye başladıkları öğrenildi.
Kaymakamlık tarafından şu ana kadar sadece bin TL kira yardımı alan Şimşek ailesinin özellikle ev eşyalarına ihtiyaç duyduğu belirtildi.
Kdz. Ereğli Belediyesi sel sonrası bölgede incelemeler yapmış ve selden zarar gören ailelerin mağduriyetlerinin giderileceği ifade edilmişti.

YILMAZLAR EKMEK REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN