• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 38
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740729

SEL KORKUSU YAŞAYAN KÖYLÜLER YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR

27 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
591 defa okundu.
SEL KORKUSU YAŞAYAN KÖYLÜLER YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR

geniebanner2

SEL KORKUSU YAŞAYAN KÖYLÜLER YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü’nde bazı evlerin alt katları ile seraları aşırı yağışlar sonrası su bastı. Kış ayı nedeniyle yağışların artacağını ve evlerinin su basacağı endişesi yaşayan köylüler yetkililerden yardım bekliyor.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Süleymanbeyler Köyü’nün bazı bölümleri dün gece yağan aşırı yağışlar sonrası sular altında kaldı. Köy Muhtarı Eyüp Marankoz, karayollarının yol yapım çalışmaları sırasında biriken sular için gider yapmamasında dolayı yaklaşık 30 evin her yağmurda su baskını korkusu yaşadığını söyledi. Dün gece yağan yağmur sonrası bazı evlerin alt katları ile seraları su bastığını söyleyen Marankoz, karayollarının sorunu çözmesini istedi. Marankoz yaptığı açıklamada, “Buradaki evlerin tehlike altında olduğunu Devrek Karayolları Bölge Şefini davet ettim. Benden Zonguldak Valiliğine gitmemi daha sonra karayolları bölge müdürlüğüne gitmemi ve onların ikisinin buraya menfez yapabileceğini söyledi. Bende bunun üzerine Zonguldak Valimize gittim. Sağ olsun Sayın Valimiz gereken ilgi ve alakayı gösterdi. Zonguldak Valimiz bölge müdürünü aradı, bölge müdürü de buraya şefi gönderdi. “Doğrusun muhtarım, haklısın muhtarım” deyip zerre kadar işlem yapmadan çekti gitti. Gelirken buraya da iki tane boru koymuş, boruları da nereye koyacağımızı bilmiyoruz. Boruları da yerine koymadan açıkta bıraktı, çekti gitti. Bana hem haklısın deyip bir şey yapmadan gidiyor arkasından da bana tehdit eder gibi mektup gönderiyor. Bende mektubu alıp Sayın Milletvekilim Ercan Candan’a verdim. Artık oda nasıl bir tedbir alacak, ne yapacak onu ben bilemem. Karayolunun altından burada biriken suyu toprak emerek yolun alt tarafına geçiyor. Şu anda benim o kadar emek vererek yaptığım köy içi parke yolu ortasından yarıldı. Her taraf göçüyor. Karayolları bakıyor, bakıyor seyredip gidiyor. Türkiye’nin koskoca karayolları buraya bir çare bulamıyorsa o zaman ben ne diyeyim bunlara? Burada bir menfez olsaydı bu gölet olmazdı” dedi.
Köy sakinlerinden Sevim Erden de her yağmurda korktuklarını ve bahçelerine hiçbir mahsul ekemediklerini söyledi. Evlerini su bastığını söyleyen köy sakinlerinden Sevim Mısırlı’da yetkililerin çözüm bulunmasını istedi.
İki serası ve tavuk kümesi sular altına kalan Arzu Mısırlı ise eşinin vefat ettiğini ve iki çocuğuna seralarda yetiştirdiği mahsullerle bakmaya çalıştığını ancak yağmur suları nedeniyle seralarının sular altında kaldığını ve mağdur olduğunu söyledi.

caydilbanner

AW254838 AW254838 AW254838 AW254838 AW254838 AW254838 AW254838 AW254838

 

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN