• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 270
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710877

Şehit ve Gazi Yakınları Çanakkale’de

27 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
384 defa okundu.
Şehit ve Gazi Yakınları Çanakkale’de

ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI ÇANAKKALE’DE

Çaycuma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ülkemizin kazanılmasında çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale Savaşlarının 100. yılında bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize bir kez daha şükranlarımızı ve saygımızı sunmak üzere vakıf tarafından bir asra yolculuk projesi kapsamında şehit ve Güneydoğu gazilerinin aileleri için Çanakkale gezisi düzenledi.
Kutsal vatan topraklarını korumak için canları pahasına mücadele eden, vatani görevlerini yapmakta iken şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşanların yakını olan Çaycuma’da yaşayan 45 aile 1 asra yolculuk proje kapsamında 20 Mart cuma gecesi yola çıkarak önce Ecaabat‘a vardı. Cumartesi günü güney ve kuzey cephelerinin tamamını gezerek Çanakkale merkezde konakladılar. Pazar günü Çanakkale turu ve tahta atın ziyareti, Nusret Mayın Gemisi ve Çimenli Kalesini gezdiler. Buradan Bursa’ya geçildi. Bursa da Osman ve Orhan Gazi türbeleri ve Ulu Camii ziyaret edilerek gece geç saatlerde Çaycuma’ya geri dönüldü.

Kaymakam Serkan Keçeli’de “Hem Çanakkale savaşlarının 100. Yılında hem de 18 Mart Şehitler Günü etkinliği kapsamında şehit yakınlarımızı bir nebze olsun mutlu edebilmek adına Çanakkale gezisi düzenledik. Şehitlerimizin ülkeye emaneti olan yakınlarına her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Iqyyjj0 FP2THbO

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN