• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680757

ŞEHİT HABERLERİ GENÇLERİ SOKAĞA DÖKTÜ

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
526 defa okundu.
ŞEHİT HABERLERİ GENÇLERİ SOKAĞA DÖKTÜ

ŞEHİT HABERLERİ GENÇLERİ SOKAĞA DÖKTÜ

– GENÇLERDEN TERÖRE TEPKİ İÇİN GECE EYLEMİ

Karabük’te Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde hainler tarafından düzenlenen mayınlı saldırı sonucu askerlerin şehit haberleri üzerine toplanarak, terörü protesto etti.
Karabük’ün 100. Yıl Mahallesi’nde toplanan Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganlarıyla önce Karabük İl Jandarma Komutanlığı’na geldi. Karabük İl Jandarma Komutanlığı önünde İstiklal Marşı okuyan gençlerin adına basın açıklaması yapan Büyük Birlik Partisi Karabük İl Başkanı Mustafa Kara, sosyal medya aracılığıyla şehit haberlerini aldıklarını belirterek, “Selahattin Demirtaş, benim Türk Silahlı Kuvvetlerimi hiçe sayıp, PKK terör örgütünden bahsediyor ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden daha güçlü olduğunu söylüyor. Bununla ilgili hiçbir işlem yapılmıyor ve akabinde terör örgütü onun o sözlerini tasdiklercesine saldırıyor. Şu iki aylık geçtiğimiz seçim sürecinden sonra PKK ile mücadele ediyoruz adı altında Kandil denen melanet dağı taşı bombalayarak PKK ile mücadele edilmez. Eğer samimiyseniz PKK her yerde, bütün şehirlerde silahlanıyor. Hendek kazıp askerimizi, polisimizi sokmuyorlar” dedi.
Basın açıklamasının ardından araçlarına binerek Karabük merkezde bulunan Çevik Kuvvet Amirliği önüne gelen gençler İstiklal Marşı okudu. Sonrasında Karabük’ün çeşitli mahallelerini ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez.’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganlarıyla ve korna basarak gezen gençler düzenlenen hain saldırıya tepki gösterdi.
Ayrıca teröre tepki konvoyunu gören sürücüler de kornalara basarak destek verirken, seyir halinde olan motosikletli grup da teröre tepki konvoyuna katıldı.
Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler teröre tepki konvoyunun ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

15 - Kopya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN