• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 40
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740731

ŞEHİT ACISI ZONGULDAK’A DÜŞTÜ

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
943 defa okundu.
ŞEHİT ACISI ZONGULDAK’A DÜŞTÜ

ŞEHİT ACISI ZONGULDAK’A DÜŞTÜ

– ŞEHİT POLİS MEMURU YUSUF YELKENCİ’NİN AİLESİ İLE EN SON DÜN AKŞAM KONUŞTUĞU ÖĞRENİLDİ

Iğdır’da terör örgütü PKK’nın düzenlediği hain saldırıda şehit düşen Polis Memuru Yusuf Yelkenci’nin Zonguldak’ta bulunan baba ocağına ateş düştü.
Iğdır’ın Aralık ilçesinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan Polis Memuru Yusuf Yelkenci’nin (27) Zonguldak’ta bulunan baba ocağına ateş düştü. Kozlu ilçesinde bulunan baba evine gelen yetkililer, şehit polisin ailene acı haberi verdi. Şehit haberi ile birlikte aile gözyaşlarına boğuldu. Şehit haberini alan baba Nevzat Yelkenci ise güçlükle ayakta durdu. Baba Yelkenci, “En son akşam görüştük. 6 senedir orada görev yapıyordu. Küçüklükten beri polis olmak istiyordu. Kaderi buymuş. Cenabı Allah’ın takdiri” dedi.
Anne Hatice Yelkenci ise komşularının taziyelerini kabul etti. Şehit polis memurunun bekar ve iki kardeş olduğu, 6 yıldır Iğdır’da görev yaptığı öğrenildi. Acı haberle şehit evinde bazı yakınları fenalık geçirdi. Sinir krizi geçiren bir kişi 112 ambulansında tedavi edildi. Şehit evine Türk bayrağı asıldı. Şehit polis memurunun 1.5 ay önce izne geldiği öğrenildi.

“YUSUF AZ SONRA ÖLECEKSİN DESELER, GÖZLERİNE BAKMAK İSTERİM”
Öte yandan, şehit Polis Memuru Yusuf Yelkenci’nin sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaştığı ve kendi kaleminden yazdığı mektup okuyanları duygulandırdı. Şehit polis memurunun kaleme aldığı mektupta, “Bu akşam mürekkebi bitmeye yüz tutmuş kalemimi alıp elime, benden seni dinlemekten bıkmış, usanmış olan defterimin başına oturdum. Hani idam sehpasına çıkarsalar beni, boynuma ilmiği geçirmeden evvel, ‘Yusuf az sonra öleceksin son dileğin nedir?’ diye sorsalar bana; hiç düşünmeden, kem küm etmeden son bir kez gözlerine bakmak isterim. Kalemim bitti bitecek. Son bir kez hohlayıp ne yazacağım biliyor musun; seni seviyorum anlıyor musun” cümleleri yer aldı.
Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya ve Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin de şehit evine gelerek aileye taziyelerini iletti.

13 - Kopya

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN