• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 466
  • Dünkü Görüntülenme: 3736
  • Toplam Görüntülenme: 4043783

Türkali köyü sahil projesi suya gömüldü!

24 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1084 defa okundu.
Türkali köyü sahil projesi suya gömüldü!

Geçtiğimiz 2018 yılında Zonguldak Valiliği ve İl Özel İdaresi tarafından SCRA Mimarlık firmasına yaptırılan Kilimli ilçesinin Türkali Köyü sahil projesi tarihin derin sayfalarına girmeyi başararak proje bir hayal ürünü oldu.

2023 Turizm Hedeflerine Doğru Zonguldak’ta Doğa ve Kültür Turizmi adı altında yapılan projede SCRA Mimarlık firmasının Seden Cinasal, Ramazan Avcı, Merve Şen, Merve Özduman, Dilşad Uzar, Gizem Pekdemir ve Aysema Ülke proje ekibi tarafından çizilen proje kapsamında Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyü turizm bölgesi konumuna alınacaktı. Aradan geçen 1 yılın ardından bölgede henüz bir çalışma, kazma vurma çalışmaları da başlamadı.

Proje kapsamında TCDD istasyonu yenilecek, alt geçit ve üst geçit sayesinde sahile ulaşım gerçekleşecekti. Yine proje de sahile yapılması planlanan kafe ve sahil şeridi ise düzenleme aşamasına alınacak buradaki yerler ise istimlak edilip modern hale getirilecekti. Ayrıca bölgeye yapılması planan tesisin ise projede yer almasıyla köy modern bir turizm alanına girmeyi planlanacak olması hem halkı, hemde turizm olarak potansiyeli artıracaktı. Proje de henüz bir mesafe kat edilemedi ve tarihin derin sayfalarına girmeyi garantiledi, proje artık bir hayal ürünü olarak sergileniyor. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN