• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 184
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714009

Seçim Analizi

29 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
698 defa okundu.
Seçim Analizi

SEÇİM ANALİZİ

Sahipsiz toplumların içler acısı hallerini gördükçe bir kere daha anlıyoruz ki; Ülkemizde İktidarımızın mazeret üretme ve hata yapma lüksü yoktur!

Tüm yeryüzü ezilen mazlum halkları Türkiye’mizin süper güç bir ülke olmasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

Bu umutları boşa çıkarıcı tutum ve davranışlardan ve siyasi entrikalardan kaçınılması elzemdir.

Aday tespitlerinde kriterler terk edilerek tamamen birbirine tezat kararlarla adeta inandırıcılık ilkelerimiz heba ediliyor.

Bir yerde ehil, emin ve sadık bir kardeşimiz lise mezunu olduğu için aday yapılmazken, başka bir yerde ilkokul mezunu kişi, üniversite mezunu ehil ve emin kardeşimize tercih ediliyor.

Başka bir yerde anketlerde yüksek çıkanın yerine, esamesi okunmayan kişiler aday gösteriliyor. Başka yerlerde de aday adayları yarışırken hiç yarışmaya katılmayan kişiler son dakika aday yapılarak temayül ve anket ilkeleri rafa kaldırılıyor.

1…Sahipsiz toplumların içler acısı hallerini gördükçe bir kere daha anlıyoruz ki; Ülkemizde İktidarımızın mazeret üretme ve hata yapma lüksü yoktur! Tüm yeryüzü ezilen mazlum halkları Türkiye’mizin süper güç bir ülke olmasını sabırsızlıkla bekliyorlar. Bu umutları boşa çıkarıcı tutum ve davranışlardan ve siyasi entrikalardan kaçınılması elzemdir.

2…Aday tespitlerinde kriterler terk edilerek tamamen birbirine tezat kararlarla adeta inandırıcılık ilkelerimiz heba ediliyor. Bir yerde ehil, emin ve sadık bir kardeşimiz lise mezunu olduğu için aday yapılmazken, başka bir yerde ilkokul mezunu kişi, üniversite mezunu ehil ve emin kardeşimize tercih ediliyor. Başka bir yerde anketlerde yüksek çıkanın yerine, esamesi okunmayan kişiler aday gösteriliyor. Başka yerlerde de aday adayları yarışırken hiç yarışmaya katılmayan kişiler son dakika aday yapılarak temayül ve anket ilkeleri rafa kaldırılıyor.

3…Ey seçenler ve seçilenler! “Allah, size emanetleri(mal makamları) ehil(emin dürüst) kişilere vermenizi emrediyor” ayeti kerimesindeki ilahi talimata uymak inancımızın gereğidir. Aksi halde, Peygamber Efendimiz’in “Görevler ehliyetsiz (beceriksiz, yalancı, sahtekâr, kişiliksiz v.s) kişilere verildiğinde kıyameti bekleyiniz” haberinin acı neticelerini birlikte yaşamaya devam edeceğiz! Allah korusun!

4…Allah (c.c), bu taban istişaresine dayanmayan yanlışlıklardan acilen dönecek kararlılığı kardeşlerimize ihsan buyursun. Başbakan kardeşimizi her türlü şerlerden ve şerlilerden korusun. Gerçek sıkıntılı günlerin hasbi dostlarını kendisine yakın, dalkavukları ve makamkolikleri de uzak eylesin. “İçimizdeki beyinsizler yüzünden yok olmamak için” acı da olsa Hakkı söyleyenlerden kılsın.

YORUMLAR 3 Yorum Yapıldı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN