• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 638
  • Dünkü Görüntülenme: 6544
  • Toplam Görüntülenme: 4253473

Satranç Birinciliği Saltukova’dan.!

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
387 defa okundu.
Satranç Birinciliği Saltukova’dan.!

SATRANÇ BİRİNCİLİĞİ SALTUKOVA’DAN.!

Saltukova Gazi Ortaokulu’nun Çaycuma İlçe Birinciliği ile başlayan okullar arası satranç turnuvası, Canpolat Pamay Spor Salonu’nda yapılan Zonguldak il Birinciliği turnuvası ile devam etti.
45+30 sn/hamle 7 tur İsviçre Sistemi ile oynanan il birinciliği yarışmasına 181 sporcu katıldı. İlçede dereceye girerek ilde yapılan turnuvaya hak kazanan öğrencilerden Küçük Kızlar kategorisinde il Birinciliğini Saltukova Gazi Ortaokulu öğrencisi Tunay Kukuş, ikinciliği ise yine ilçe Kışla Ortaokulu öğrencisi Ebru Karaduman alarak ilçeye madalyayla döndüler. ve her kategoride kızlarda ilk dört, erkeklerde ilk yedi dereceyi alan öğrenciler 14/17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan grup yarışmalarında Zonguldak’ı temsil etmeye hakkı kazandılar.

Saltukova Gazi Ortaokulu Okul Müdürü Resul Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Biz Saltukova Gazi Ortaokulu olarak ilçemiz ve ilimizde yapılan her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde adımızı duyurmaya devam edeceğiz. Bu yıl sadece spor alanlarında değil daha birçok alanda da başarılarımız göğsümüzü kabartmıştır. İlçemizde düzenlenen İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma yarışmasında Birincilği, ilimizde düzenlenen Futsal Yıldız Erkekler kategorisinde İl Üçüncülüğünü, yine ilimizde düzenlenen Yıldız Erkekler Masa Tenisi turnuvasında il Dördüncülüğünü alarak bu başarıların gururunu yaşadık. Bu başarıların en büyük sahibi olan başta öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin aileleri ve Saltukova Ortaokulu ailesine teşekkür ediyor öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyorum” dedi.

satranç resim

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN