• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 120
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684323

SARIOĞLU’NDAN TOKİ AÇIKLAMASI

16 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
570 defa okundu.
SARIOĞLU’NDAN TOKİ AÇIKLAMASI

SARIOĞLU’NDAN TOKİ AÇIKLAMASI
– SARIOĞLU, “BİZ HÜKUMETİMİZE GÜVENİYORUZ”

Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, TOKİ hakkında açıklama yaparak “Kamuoyunda huzursuzluk çıkartmak isteyenler konuyu yanlış lanse ederek başka mecralara çekmek istemektedirler” dedi.
Tüm İşçi Emeklileri ve Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, dernek binasında yaptığı açıklamada son zamanlarda gündeme gelen ve emeklilerin merak ettiği konulara açıklık getirdi. Kamuoyunda farklı bir algı olduğunu ifade eden Sarıoğlu, şöyle dedi:
“TOKİ Daire Başkanlığından gelen yazı doğrultusunda emekli arkadaşlarımızdan gelen talepleri alıyoruz. Şuana kadar Zonguldak Valisi Ali Kaban’a 547 adet talep ilettik. Kamuoyunda yanlış algı var. Türkiye Cumhuriyetine Başbakanlığına bağlı TOKİ Daire Başkanlığı yazışmalar neticesinde derneğimize, dernekler aracılığıyla emeklilerin talepleri alınarak mülki amirlere verilecek diye yazı geldi. Bu yazı doğrultusunda biz talepleri alıyoruz. Bizim dernek olarak daire vermek daire yapmak gibi yetkimiz yok. Biz Sadece aldığımız talepleri mülki amirler aracılığıyla TOKİ daire başkanlığına gönderiyoruz. Biz şuana kadar aldığımız talepleri valimize ilettik. Taleplerin alınmasından sonra yer tespitleri yapılacak TOKİ yer tespitinin ardından binaları yapacak ve kura çekiminin ardından binalar teslim edilecek. Biz Emekliler Derneği olarak aracıyız. TOKİ daireleri yapacak. Hiç kimse kamuoyunda yanlış anlaşılacak bir algıya sebebiyet verecek yanlış konuşmaması lazım. Biz derneklerin daire yapmak gibi bir yetkimiz yok biz TOKİ Daire Başkanlığı tarafından gelen talepleri alıyoruz. Emekli arkadaşlarımızdan daireler yapılmadan, kura çekilmeden herhangi bir kesinti yapılmayacaktır. Başbakanımız ne dedi. 250 TL taksitle konutu olmayan emeklilerimizi konut sahibi yapacağız dedi. Yani emeklimiz dairesini almadan bir kuruş ödeme yapmayacaktır. Bunu yapmakta TOKİ Daire Başkanlığı’nındır. Yer tespiti ise Zonguldak Valimiz ve yöre milletvekillerimizin işidir. Valimiz bu konuda titiz davranıyor. En kısa zamanda yer tespiti konusunda bir araya gelerek yer tespiti yapılıp bir an önce projelerin yapılması Başbakanımızın verdiği projelerin yerine getirilmesi için emekli arkadaşlarımız seçim öncesi yapılan açıklamaları göz önüne aldı. Ama seçimden hemen sonra kamuoyunda huzursuzluk çıkartmak isteyenler konuyu yanlış lanse ederek başka mecralara çekmek istemektedirler. Biz alınan kararlara güveniyoruz. İnşallah hayırlı olacak. Biz kimseyi çağırıp şuraya yazılın demiyoruz. İsteğe bağlıdır gönül işidir. Gelen arkadaşlarımızın taleplerini alıyoruz. Bazı çevrelerde bunlar uydurmadır. TOKİ yapılmayacak insanları üye yapıyorlar şeklinde doğru olmayan sözler söylemektedir. Biz inanıyoruz hükumetin almış olduğu karara, TOKİ daire Başkanlığının göndermiş olduğu yazıya Başbakanımızın açıklamasına güveniyoruz.”

EMEKLİLERDEN, DERNEĞE TOKİ KONUSUNDA BAŞVURULARDA BULUNDU (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

EMEKLİLERDEN, DERNEĞE TOKİ KONUSUNDA BAŞVURULARDA BULUNDU

TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DUL VE YETİMLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU TOKİ HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU (SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

TÜM İŞÇİ EMEKLİLERİ DUL VE YETİMLER DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA SARIOĞLU TOKİ HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

BİRLEŞTİRME 2

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN