• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 172
  • Dünkü Görüntülenme: 926
  • Toplam Görüntülenme: 3567073

“Sağlıklı çocuklar, mutlu anneler” projesi tanıtıldı

2 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
552
“Sağlıklı çocuklar, mutlu anneler” projesi tanıtıldı

Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu ve Ege Çölyaka Yaşam Derneği işbirliğinde yürütülecek olan “Sağlıklı çocuklar, mutlu anneler” isimli proje Zonguldak’ta tanıtıldı.

Zonguldak Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına; Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Süleyman Erbay, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, Proje Finansal Destekçisi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Müdürlüğü Zonguldak Halkla İlişkiler Müdür Vekili Gülden Ak, Milli Eğitim Şube Müdürleri, MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy ile yönetim kurulu üyeleri, Ülkü Ocakları Zonguldak İl Başkanı Akif Özayvaz, MHP İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Leyla Temiz ve kantin işletmecileri katıldı.

Toplantı ilk olarak saygı duruşu ve akabinde ise İstiklal Marşı okundu. Daha sonra proje hakkında Zonguldak Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Süleyman Erbay açılış konuşması gerçekleştirdi. Erbay konuşmasında 1 Kasım 2018 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2019 da sona ermesiyle planlanan yaklaşık 31 bin TL bütçenin 4 bin TL’sini dernek olarak karşılanacağını belirtti. Proje sonuçlandığında 81 ilde Çölyak hastası öğrencilerin okul kantinlerinde kendilerine yönelik gıdaları bulmaları sağlanmış olacak, okul kantin işletmecileri Çölyak ile tanışmış olacağını ifade etti.

Proje kapsamında Proje Finansal Destekçisi İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Genel Müdürlüğü Zonguldak Halkla İlişkiler Müdür Vekili Gülden Ak, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan söz alarak projenin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular. Toplantının ardından katılımcılara ikramda bulunuldu. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN