• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 86
  • Dünkü Görüntülenme: 298
  • Toplam Görüntülenme: 4745985

REHBER ÖĞRETMENE SANDALYELİ SALDIRI İDDİASI

17 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
544 defa okundu.
REHBER ÖĞRETMENE SANDALYELİ SALDIRI İDDİASI

DÜZLÜ ZAHİRE YILMAZLAR geniebanner2 caydilbanner

REHBER ÖĞRETMENE SANDALYELİ SALDIRI İDDİASI

Karabük’te bir ortaokulda görevli rehber öğretmen, öğrencilere kitap dağıtmak için okula gelen görevlinin kendisine sandalyeyle saldırdığını iddia ederek şikayette bulundu.

İddiaya göre, Aydınlıkevler Ortaokulu’nda görevli Alper Ertekin, öğrencilere kitap dağıtmak için okula gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli Muhammet İ.K.’nın yaşanan tartışmanın ardından kendisine sandalyeyle saldırıda bulunduğunu ve yaralandığını iddia ederek şikayette bulundu.
Hastaneden darp raporu alan öğretmen Alper Ertekin’in şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ahmet Turgut Kurtoğlu, Aydınlıkevler Ortaokulu’na giderek burada yaptığı basın açıklamasıyla olayı kınadı. Kurtoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sözleşmeli personeli Muhammet İ.K.’nın, selam vermeden öğretmenler odasına girip, öğrencilere verecekleri kitapları 3 ay sonra geriye alacaklarını söylediğini, öğretmenlerin buna karşı çıkması üzerine de tartışma yaşandığını iddia ederek, “Bayan öğretmen arkadaşımızın, ‘kitaplar okulda kalabilir’ düşüncesini ifade etmesi üzerine görevli kişi adeta delirerek ayağa kalkmış. Onun bayan öğretmene zarar vereceğini düşünen Alper öğretmen de ayağa kalkıp öğretmen arkadaşını destekleyince bu kişi saldırmış. Sandalyeyi arkadaşımıza fırlatmış. Bayan arkadaşımız yara almamış. Ancak Alper öğretmen bacağından yaralandı. Vali adına kitap dağıttığını söyleyen bu kişinin davranışını kınıyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız” dedi.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN