• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1268
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685481

Ramazan günü sokağa atıldılar

23 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
643 defa okundu.
Ramazan günü sokağa atıldılar

Esenyurt’ta bir apartmandan daire alan vatandaş, müteahhit ile toprak sahibi anlaşamayınca Ramazan günü sokakta kaldı.

Ev sahibi Durdu İslam, “Mübarek şu Ramazan ayında dışarıda kaldık. Allah yardımcımız olsun. 3 çocuğumla sokakta kaldım, çaresizim ne yapacağımı bilmiyorum” dedi.

İddiaya göre, Durdu ve Hatice İslam çifti yaklaşık üç sene önce Esenyurt Ardıçlı Mahallesi’nde inşaatı yeni bitmiş ancak tapusu olmayan bir binadan müteahhide para ödeyerek daire satın aldı. Ancak tapuların belediyeden çıkmasının ardından İslam çiftinin tapusu binanın toprak sahibine verildi. İslam çifti duruma itiraz etti ancak bir sonuç elde edemedi. Dairenin tapusunu alan şahıs, talihsiz çifti mahkemeye verdi ve tahliye kararı çıkarttı. Müteahhit ile görüşen Durdu İslam, müteahhidin kendilerine toprak sahibiyle anlaşmazlık yaşadığını ama kendilerine başka bir binadan daire vereceğini söyledi.

Ancak bugün daire sahibi eve polis, avukat ve icra memurlarıyla gelerek evi tahliye etti ve dairenin kilidini değiştirdi. Ramazan günü ocakta pişmekte olan yemekleriyle kapı dışarı edilen talihsiz çift ortada kaldı. Mahalledeki vatandaşlar ve çiftin yakınları ise duruma isyan etti. Durdu İslam, evi alırken toprak sahibinin de emlakçıda olduğunu ve kendisini uyarmadığını belirterek, “Daha önceden ben emlakçı aracılığıyla ben burayı almıştım. Ben evi alırken emlakçı, müteahhit, toprak sahibi hepsi vardı. Ama toprak sahibi bana burası benim dairem burayı alma demedi. Taşındım, aradan 10 ay geçti tapular çıktı. Tapular çıkınca müteahhittin işi biraz ters gitmeye başladı. O zaman bana toprak sahibi ‘benim evimi boşaltın’ dedi. O diğer inşaattan daire alacaktı, oradan alamayacağını düşününce beni tahliye etmek için mahkemeye verdi. İki sene mahkeme sürdü, sonuç bu. Sözleşme emlakçıyla var, ben dairenin toprak sahibinin olduğunu bilmiyordum. Müteahhit ile toprak sahibi arasındaki sorun bizim evimize maloldu” dedi.

Ramazan günü 3 çocuğuyla beraber sokakta kaldığını belirten Hatice İslam ise, “Ben burayı üç sene önce aldım, ikinci senede bunlar bana dava açtı. Polisler geldi, mahkemeye gittik ve mağdur olduk. Mübarek şu Ramazan ayında dışarıda kaldık. Allah yardımcımız olsun. 3 çocuğumla sokakta kaldım, çaresizim ne yapacağımı bilmiyorum” diye konuştu.

Durdu İslam’ın kardeşi Elif İslam da, evden çıkmayacaklarını ve kapıyı kırarak eşyalarını geri içeri alacaklarını belirterek, “Ben 80 bin lira para verdim. Biz nereye gidelim? Benim abim 15 sene boyunca çalıştı bu evi aldı. Bize haram da, onlara helal mi? Kapıyı kırıp eşyamı içeriye taşıyacağım, kim dışarı çıkaracak polis mi, kim duyacak sesimizi. Gelsinler benim verdiğim parayı geri versinler, ben evden çıkacağım. Herkes bunu duysun, kimse bizim durumumuza düşmesin” dedi.

15 - Kopya

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN