• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680725

OSMAN AK GAZETECİLERLE ZONGULDAK’I KONUŞTU

12 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
681 defa okundu.
OSMAN AK GAZETECİLERLE ZONGULDAK’I KONUŞTU

OSMAN AK GAZETECİLERLE ZONGULDAK’I KONUŞTU

– ZONGULDAK EMNİYET MÜDÜRÜ OSMAN AK:
– “ALTERNATİF YOLLARLA TRAFİĞİ BELLİ ÖLÇÜDE RAHATLATABİLİRİZ”
– “GAZİPAŞA’DA TRAFİK AKIŞI OLMUYOR”
– “GAZİPAŞA’YI KAPATIN HEM ŞEHRİN TRAFİĞİ DÜZELECEK, TABİİ Kİ KALICI ANLAMDA MÜMKÜN DEĞİL. AMA EN ÇOK DA ORANIN ESNAFI MUTLU OLACAK. BİR DENEYELİM DEDİK AMA HERHALDE DENERİZ”

– Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerin konuğu oldu. AK, Gazipaşa Caddesi’nin trafiğe kapatılması ve alternatif yollar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Emniyet Müdürü Osman Ak’ın ziyaretine Basın İl Kurumu Müdürü Özer Akoğlu’nun yanı sıra ZGC üyesi gazeteciler de katıldı. ZGC Yönetim Kurulu Başkanı Derya Akbıyık tarafından karşılanan Emniyet Müdürü Osman Ak, şehrin trafik sorunlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Emniyet Müdürü Osman Ak’ı ZGC’de ağırlamaktan onur duyduklarını ifade eden Genel Başkan Derya Akbıyık “Bugün Zonguldak’ın başarılı Emniyet Müdürü Osman Ak’ı, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde konuk ediyoruz. Kendisi bugün davetlimizdir. Aynı zamanda bu gün BİK Müdürümüz de bizlerle beraber. Ben İl Emniyet Müdürümüze davetimize kabul edip geldikleri için teşekkür ediyorum. 2014 yılının Haziran ayında Zonguldak’a geldiniz. O günden bu güne 16 ay zaman geçti. Önemli işler yaptınız. Yaptığınız çalışmaları bizler de takip ediyoruz. Zonguldak’ın sorunlarına eğildiniz. Emniyet demek huzur demek, güven demek ama sosyal sorumluluk da yerini alıyor. Trafik konusunda da önemli ve güzel bir rapor hazırladınız. İnşallah o da hayata geçer” diye konuştu.

“İYİ ANALİZ ETME İMKANIMIZ OLUYOR”
Zonguldak halkının duyarlı olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Osman Ak, “Yaklaşık 16 aydır Zonguldak’tayım. Güzel şeyler yaptığımızı düşünüyorum. İnşallah bundan sonra da güzel işlerle devam edeceğiz. Şehrimiz birtakım sorunları olmakla beraber güzel bir şehir. Dışarıdan gelen bir insan olarak daha objektif görme, daha iyi analiz etme imkanımız oluyor. Tabii burada sizlerin de desteği büyük. Halkımız hakikaten çok duyarlı. İyi şeyleri görüyor ve destekliyor. Burada tabii Valimizin önemli desteklerini alıyoruz. Şehrin bürokrasisi bu konuda uyumlu bir performans sergiliyor. O zaman bize de çalışmak düşüyor” dedi.

“GAZİPAŞA’DA TRAFİK AKMIYOR”
Hazırlanan raporlar ve yapılan çalışmalara olumlu tepkiler aldıklarını belirten Emniyet Müdürü Osman Ak, “Aldığımız tepkiler hep olumlu. Dün en son konuyla ilgili olarak çalışma yemeği yaptık. Valimizin önderliğinde Belediye Başkanımızla bir araya geldik. Güzel bir toplantı oldu. Ciddi kararlar aldık. Gazipaşa’da trafiği biz akışı yoğunlaştırmak için çok çaba sarf ettik. Park yasağını uyguluyoruz. Personelimizi ilave personel takviyesi yapıyoruz. Trafik akmıyor. Trafiğin sıkışması gereken yer Kadırga Rampası olması gerekirken Kadırga Rampası’nda trafik ilerliyor, Gazipaşa’da trafik tıkanıyor. Orada akışa engel olan unsur yayalardır. Vatandaş yolun karşısına geçişlerde yoğunluk yaşanıyor. O yoğunlukta biz bir de araç trafiğini akıtmaya çalışıyoruz. O yoğunlukta TIR’ları ve ambulansı geçirmeye çalışıyoruz. Allah’tan halkımız duyarlı davranıyor. 29 Ekim törenlerinde hepimiz gördük. Ambulans geçmek zorunda kaldı. Tören ortasında biz ara verdik ve ambulansı geçirdik” şeklinde konuştu.

AK’DAN ALTERNATİF YOL ÖNERİLERİ
Soğuksu, Acılık semtlerinde alternatif yol önerilerinde bulunan Emniyet Müdürü, taksi depolama alanları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Ak, şöyle devam etti:
“Alternatif yolumuz var, alternatif yollarımız da var. Biz yaklaşık bir yıldır bunu şehrin insanına hissettirmeden uyguladık. Gazipaşa’yı kapatın hem şehrin trafiği düzelecek, tabii ki kalıcı anlamda mümkün değil. Ama en çok da oranın esnafı mutlu olacak. Bir deneyelim dedik ama herhalde deneriz. Bu konuda tabii genel bir konsensüs var. Basit bazı şeyler var. Mesela ideali nedir? Uğur Mumcu Kavşağı’na alt geçit olabilir. Kavşaklı, alt geçitli, üst geçitli büyük bir sanat yapısı olabilir. Zaman alacak bir konu ama onun yerine bir iki tane basit konu var. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar yoğun taksi depolama alanı bulamazsınız. Taksi depolama alanlarında bakarsınız üçtür, beştir. Ama bizde 48 taksinin konuşlandırıldığı ve tahsis edildiği depolama alanları var. Böyle bir dar alanda konuşlanmış ticaret merkezlerinin olduğu yerde bu kadar dar sokakların olduğu ortamda buna köklü çözüm getirmek gerekir. Valimizin önderliğinde Lavuar Alanı’na gerekli izni verdik. Bildiğim kadarıyla Karabük’ten o konuda izin de çıktı. Basit bir düzenlemeyle orada araçların orada toplu olarak depolanacağı alan. Soğuksu’nun arkasından Lavuar Alanı’nın oradan Gümrük Kavşağı’na geçiş yolu yapılabilir. Bakın o zaman Soğuksu hepten rahatlayacak. Acılık’ta katlı otoparkın hemen arkasında demiryolunun orada duvar yıkılarak hemzemin geçit oluşturulacak. Acılık rahatlar. Bunlar o kadar zor değil. En güzel yatırımlar viyadükler olabilir. Ama bunlar uzun vadeli yatırımı gerektirecek yatırımlardır. Bizim bahsettiklerimiz kısa vadeli pratik çözümlerdir. Ama ideali tüneller bitecek, çevre yolları olacak ondan sonra şehrin trafiği rahatlar. Ama bu bahsettiğimiz çözümler de şehir içinde belli tedbirleri almazsanız trafiği genelde rahatlatmaz.”
Gazetecilerin giysi pazarına polis karakolu yapılması projesi ile ilgili sorusuna cevap veren Emniyet Müdürü Osman Ak, “Bizim projemiz bizim kanalımızda hiçbir zaman askıya alınmaz. Şehir için en ideal yer orasıdır. Giysi Pazarı’nı her yere yapabilirsiniz. Ama karakol için en ideal yer orasıdır. Bizim görüşme yapmamızı gerektirecek bir şey yok. Yazışmalarımız var bunlar ortada” diye konuştu.

OSMAN AK, ZGC'DE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ (MURAT KÜÇÜK - ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)

OSMAN AK, ZGC’DE GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ 

OSMAN AK, ŞEHRİN TRAFİK SORUNLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU (MURAT KÜÇÜK - ONUR ALTINDAĞ/ZONGULDAK-İHA)

OSMAN AK, ŞEHRİN TRAFİK SORUNLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU 

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN