• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 300
  • Dünkü Görüntülenme: 1232
  • Toplam Görüntülenme: 4188159

ORMANDA KAYBOLAN YAŞLI ADAMI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

9 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
541 defa okundu.
ORMANDA KAYBOLAN YAŞLI ADAMI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

15

ORMANDA KAYBOLAN YAŞLI ADAMI ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
– EŞİNİN KAYBOLACAĞI İÇİNE DOĞDU

Bartın’da 2 gün önce ormana ıspıt toplamaya gittikten sonra kendisinden haber alınamayan yaşlı adamı arama çalışmaları devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, Bartın merkeze bağlı Derbent köyünde Kadir Duman (82) 7 Şubat’ta saat 08.30 sıralarında yanına av tüfeğini ve çeşitli malzemeler alarak, ıspıt olarak tabir edilen otu toplamak için ormana gitti. Akşam saatlerinde Emire Duman (72) eşinin eve dönmemesi üzerine durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Gece yapılan aramalar neticesiz kalınca sabah saatlerinden itibaren Kadir Duman’ı bulmak için Bartın İl Jandarma Komutanlığı’ndan Bartın AFAD Müdürlüğü ve UMKE’den arama ekipleri Derbent köyü ve civar köylerde arama çalışması başlattı. Kadir Duman’ın akrabaları ve yakınları da arama çalışmalarına katıldı. Ayrıca Kastamonu Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan ‘Asır’ adlı iz takip köpeği de arama çalışmalarına katıldı. Aramaların ormanlık alanda devam ettiği ve hava muhalefetinin arama çalışmalarını zorlaştırdığı görüldü. Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, köye gelerek, arama çalışmalarını yakından takip etti.

EŞİNİN KAYBOLACAĞI İÇİNE DOĞDU
Eşinin bulunmasını gözyaşları içinde bekleyen Emire Duman, “Sabahleyin gitme dedim. Beni dinlemedi ıspıt toplamaya gitti. ‘Biraz toplayayım bir daha gitmeyeceğim’ dedi. Ben de ‘su arızasını yapalım’ dedim. ‘Yok’ dedi ‘bugün gideyim bir daha gitmeyeceğim’ dedi. Eşim gittikten sonra ben de su arızasını yapmak için yol boyu gittim. Dereye kadar gidip baktım, oradan su borusu patlamış. Orada izlerini gördüm. Orada tamirat yapmaya çalışmış. Yapamayınca yoluna devam etmiş. Ben de tamir yapamayınca geri döndüm. Akşam olunca eve gelmedi. Eve geliş saatini biliyordum. Saat 19.30 olunca eve gelirdi. Saat 21.30 olunca kızımı aradım. Baban ormandan gelmedi dedim. Onlar da saat 10.00’da hep beraber buraya geldiler. Durumu jandarmaya haber verdik. Gitmeden önce eşime ne tarafa gidiyorsun, sen kaybolursan biz seni nerede arayacağız sordum. Ben Çömlek bölgesine gidiyorum dedi. 2 gündür arama çalışması yapıyorlar. Hiçbir yerde bulamadılar. Bulunması için dua ediyoruz” dedi.
Kadir Duman’ı arama çalışmaları aralıksız devam ederken, eşi Emire Duman, gözyaşları içinde eşinden gelecek müjdeli bir haber bekliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN