• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1148
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4685351

Önce dolandırıldı sonra hapse attırıldı

27 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
568 defa okundu.
Önce dolandırıldı sonra hapse attırıldı

İstanbul’da kendisini avukat olarak tanıtan şüpheli, bir iş adamının dava masrafı gerekçesiyle önce 75 bin lirasını aldı, sonra da kendisini silahla rehin aldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sahte avukatın komplosu yüzünden 19 gün cezaevinde kalan iş adamı 60 gün ev hapsine çarptırıldı.

İstanbul’da iş adamı İdris Gök, bir dava için sahte avukatla tanışınca dünyası karardı. Kendisini avukat olarak tanıtan şüpheli, iş adamından dava masrafı gerekçesiyle önce 75 bin TL aldı. Daha sonra avukatın sahte olduğunu anlayan iş adamı parasını geri almak için şüpheliyle buluşmak istedi. Şüphelinin evine giden iş adamı büyük bir komployla karşı karşıya kaldı. Sahte avukat evde yaptıkları görüşme esnasında ses ve görüntü kaydı yaptırarak kendisini silah zoruyla rehin alındığı ve gasp edilmek istendiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Sahte avukatın oyununa gelen iş adamı önce 19 gün hapis cezasına ardından da 60 günlük ev cezasına çarptırıldı.

Sahte avukat tarafından dolandırılan talihsiz is adamı Gök, “Neden ben 19 gün cezaevinde yatıyorum da bu dolandırıcılar dışarıda geziyor. Bu arkadaş işe başladığını söyledi bize. Kendisinin hanımı da, babası da dolandırıcı. Bize evde komplo kurulmuş. Hanımı ses kaydı yapıyor. Baldızı görüntü kaydı yapıyor. Bu vatandaş bizi savcılığa şikayet ediyor. ‘Bizi silahla rehin aldı, ellerinde silah var, bizi gasp edecek’ diyor. Ve bir operasyon oluyor. Biz savcı karşısına çıktık. Savcı karşısında kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Savcı bey bizi üst mahkemeye gönderdi” dedi.

Silahla rehin alma suçundan suçlandığını kaydeden iş adamı Gök, “Mahkemede de ben bir insanı hürriyetinden alıkoymuşun, bu insanı köpek kulübesine koymuşun, silahla tehdit etmişim. 60 günlük bir ev hapsim var. İşlerimin başında değilim şuanda. Bütün işlerim alt üst olmuş durumda. 4 duvar arasından çıktım. Şükür ediyorum çoluk çocuğumuz arasında ev hapsindeyiz” diye konuştu.

Talihsiz iş adamı kendisini dolandıran sahte avukatın çekmesi gereken cezayı kendisinin çektiğini belirterek isyan etti.

11216334_10152825109432304_1555673676_n13

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN