• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 18
  • Dünkü Görüntülenme: 306
  • Toplam Görüntülenme: 4743349

Öğretmenler Günü Çaycuma’da Kutlandı

24 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
546 defa okundu.
Öğretmenler Günü Çaycuma’da Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Çaycuma’da kutlamalar gerçekleştirildi.

Çaycuma’da 24 Kasım Öğretmenler Günü çerçevesinde Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Düzenlenen törene; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, ADD Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk, Daire Müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtında düzenlenen programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir tarafından anıta çelenk sunuldu. Çelengin sunulmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde ise İstiklal Marşı söylenerek buradaki program sona erdi.

KUTLAMALAR KÜLTÜR SARAYINDA DEVAM ETTİ

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Çaycuma’da düzenlenen törenler çerçevesinde Çaycuma TSO Anadolu Fen Lisesi tarafından Kültür Sarayında program gerçekleştirildi. Düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Seyfi Ömer Paça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Program ilk olarak 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir Öğretmenler Günü kapsamına yaptığı konuşmasında tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Özdemir; “Öğretmenlik mesleği her şeyden önce sabır ve özveri gerektiren bir vicdan mesleğidir.  Öğretmen kimi zaman annedir, kimi zaman babadır, kimi zaman bir arkadaştır. Sizler her bakımdan başta öğrencileriniz olmak üzere içinde yaşadığınız topluma her konuda örnek olmalı yol göstermelisiniz. Her zaman halkımızın arasında yer almalı onları aydınlatmalı sevinçleri ve üzüntüleri paylaşmalısınız. Öğretmenlik sadece bilgiyi aktarmaktan ibaret bir meslek değildir. Ülkesini ve milletini seven milli ve manevi değerlerine bağlı çalışan üreten ülkesine ve milletine hizmet eden, düşünen, araştıran, sorgulayan nesiller yetiştirmek sizlerin en başta gelen hedefi olmalıdır. Bu bağlamda şunu özellikle ifade etmek istiyorum ki, her zaman ve her koşulda hiçbir ayrılığı ve farklılığı gözetmeksizin öğretmenlerimizin, bir meslek şuuru içerisinde birliktelikleri, dayanışmaları, gönül gönüle olabilmeleri, mesleğe sevgilerini ve görevlerine olan bağlılıklarını geliştirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, bizleri yetiştiren bugünlere taşıyan emektar öğretmenlerimize de şahsım ve devletimiz adına saygı ve şükranlarımı arz ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle saygılar sunuyorum” dedi.

Özdemir’in konuşmasının ardından Çaycuma TSO Anadolu Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Bir Resim Yap Çocuğum” adlı şiir ve görsel gösteri izlendi. Yine aynı okulun öğrencileri tarafından Çaycuma ilçe genelinde yapılan “Sokak Röportajı” da davetliler tarafından ilgi ile seyredildi. Program adaylıkları kalkan 23 öğretmen yemin etmesiyle devam etti. “Atatürk İlkeleri” isimli drama gösterisi de programda izlendi. Çaycuma TSO Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladı “Öğretmen” adlı kamu spotu da programda yer aldı. Son olarak emekli olan öğretmenlere İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir tarafından plaket takdim edildi. Program drama ve Atatürk Marşı ile sona erdi.

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 2021

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN