• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 866
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677497

ÖĞRENCİ SERVİSİ İHALESİ YAPILAMADI, ÖĞRENCİLER OKULA PATPATLA GİDİYOR

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
617 defa okundu.
ÖĞRENCİ SERVİSİ İHALESİ YAPILAMADI, ÖĞRENCİLER OKULA PATPATLA GİDİYOR

ÖĞRENCİ SERVİSİ İHALESİ YAPILAMADI, ÖĞRENCİLER OKULA PATPATLA GİDİYOR

Zonguldak Alaplı ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen öğrenci servisi ihalesi sorunu öğrencileri mağdur etti.
İddiaya göre, Alaplı ilçesinde köylerde yapılan taşımalı eğitim ihalesinde servis sahipleri ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki fiyat anlaşmazlığı nedeniyle yeni süreç başladı. Öğrenci servisi sahipleri, Alaplı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düşük fiyat verdiği iddiasıyla ihaleye girmedi. İhalenin yapılamamasından dolayı okula gitmesi gereken öğrenciler ise aileleri tarafından kendi imkanları ile okula ulaşabiliyor. 14 köyden yaklaşık 600 öğrencinin öğrenim gördüğü Kasımlı İlköğretim Okulu’na öğrenciler otomobil veya patpat olarak adlandırılan tarım aracı ile getiriliyor. Bazı öğrenciler ise canlı hayvan taşımacılığında kullanılan kamyonları kullanıyor.
Öğrenci velileri servislerin olmamasından dolayı çok büyük zorluk yaşadıklarını, çocuklarını her gün okula getiremeyeceklerini, servis sorunun bir an önce çözümlenmesini istediler. Öğrenci velisi Vedat Can, “Biz patpat denilen tarım aracı ile bazı arkadaşlarımız ise kendi özel araçlarıyla çocuklarımızı okula götürüp getirmek zorunda kalıyoruz. Biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz ve bizim tek istediğimiz bu konuda seçtiğimiz bölgemizdeki milletvekillerimiz derhal bu taşımacılık gündemi sorunu çözmesi konusunda yardımcı olmalıdır” dedi.

“SERVİS İSTİYORUZ”
Alaplı Belen köyünde ikamet eden İbrahim Kocaman ise kendi imkanları ile çocuklarını okula getirdiğini ifade etti. Devletin bir an önce öğrenci servisi sorununu çözmesi gerektiğini belirten Kocaman, “İki yıldan beri öğrencim bu konuda sıkıntı yaşıyor. Milli Eğitim Bakanımızdan ve valimizden bu konuya sıkıntılarımızı giderilmesini istiyoruz ve ayrıca çocuklarımız için İşimizi gücümüzü bırakarak kendi imkanlarımızla öğrencilerimizi okula götürüp, getiriyoruz” dedi.
Vedat Can da yetkililere seslenerek “Görüyorsunuz yağmur yağıyor, okula patpatla geliyoruz. Devlet büyüklerimiz bize servis versin” şeklinde konuştu. Kasımlı köyünde oturan Kerim Keskin ise çocukların yağmurlu havada okula ulaşmada büyük zorluk çektiğini ifade etti.
Çocuklarının traktörlerle okula giderken düştüğü takdirde sorumlusunun kim olacağını soran Keskin, “Devlet bize neden sahip çıkmıyor? Çocuklarımız çaresiz durumda. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bu taşımacılık konusu son iki yılda sorun olmaya başladı. Bu taşımacılık ihalesi kimden kaynaklanıyor. Bu Zonguldak ilinde tek sorun Alaplı’da mı? Bu konuda Yetkililerden bir an önce servis istiyoruz” diye konuştu.
Öğrenci velisi Dursun Keskin de köylerine servis verilmemesine bir anlam veremediğini dile getirdi.

65431

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN