• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

Mutfak Tüpü Patladı, Bir Ev Tamamen Yandı

22 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
691 defa okundu.
Mutfak Tüpü Patladı, Bir Ev Tamamen Yandı

MUTFAK TÜPÜ PATLADI, BİR EV TAMAMEN YANDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Roman vatandaşların yaşadığı evde mutfak tüpünün patlaması sonucu çıkan yangında bir ev küle döndü, 2 evde de maddi hasar meydana geldi.
Yangın saat 14.00 sıralarında Sarıkorkmaz Mahallesi 1 nolu Abalı Sokak’ta ki Roman vatandaşların yaşadığı bölgede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bayram Ceylan Çakmakçı’ya ait evin ocağında yemek pişirildiği sırada küçük çapta yangın çıktı. Bu sırada hortumu eriyen tüp patlayarak yangının büyümesine yol açtı. Ahşap döşeme olan ev kısa sürede alev topuna döndü. Mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ettiler. Gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmede yeterli gelmeyince takviye ekip gönderildi. Kdz. Ereğli Belediyesi 8 araçla müdahale ettikleri yangını yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından söndürebildi. Yangında iki ailenin birlikte yaşadığı ev tamamen yanarken iki evinde çatısı ve pencerelerinin bir kısmı yandı. Çıkan yangında ormanlık alanın bir bölümü de zarar gördü. Söndürme çalışmaları sırasında bir itfaiye eri elektrik çarpması sonucu, bir kişide söndürme çalışmaları sırasında elinden hafif şekilde yaralandı. Mahalle sakinlerinden Hakibar Kanyılmaz, yangının mutfak tüpünden çıktığını belirterek, yangın sırasında içeride kimsenin bulunmadığını söyledi.
Söndürme çalışmalarının havanın sıcak olması nedeniyle uzun sürdüğünü belirten Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, herhangi bir can kaybının yaşanmadığını ifade etti. Ateş, “Şu anda söndürme çalışmalarımız devam ediyor. Havanın sıcak olması nedeniyle ağaç yapraklarının kuru olması nedeniyle 8-10 tane ağaca sirayet etti. Şu anda soğutma çalışmaları devam ediyor. Yangında bir ev tamamen yandı iki evinde pencerelerine sirayet var. Yangının hızlanmasının sebebi ahşap taban olması. Betonarme olmaması ve hızla alevlenmesi. Yangının çıkış sebebi arkadaşlarımız soğutma çalışmaları yaptıktan sonra ortaya çıkacak. Her hangi bir can kaybı yok” dedi.
Ateş, vatandaşların itfaiye ekiplerinin yangına müdahalede geciktiğine yönelik eleştirilerinin de doğru olmadığını söyledi. Ateş, “Vatandaşa bu tür durumlarda bir dakika 10 dakika gibi gelebilir. Şehrin üç noktasında itfaiye ekibi var. Üç dakika içerisinde ekiplerimiz buradaydı. Bende zaten belediye binasındaydım. Yangını ilk ben ihbar ettim” diye konuştu.
Polis çıkan yangınla ilgili olarak soruşturma başlattı.

KDZ. EREĞLİ'DE MUTFAK TÜPÜNÜN PATLAMASI SONUCU ÇIKAN YANGINDA BİR EV TAMAMEN YANDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İTFAİYE EKİPLERİ AHŞAP DÖŞEME OLAN EVDEKİ YANGINI SÖNDÜRMEKTE UZUN SÜRE ZORLANDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ'DE ROMAN VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI MAHALLEDE ÇIKAN YANGINDA BİR EV TAMAMEN YANARKEN, İKİ EVDE ZARAR GÖRDÜ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ'DE MUTFAK TÜPÜNÜN PATLAMASI SONUCU ÇIKAN YANGINDA BİR EV KISA SÜREDE ALEV TOPUNA DÖNDÜ. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

KDZ. EREĞLİ'DE ROMAN VATANDAŞLARIN YAŞADIĞI MAHALLEDE MUTFAK TÜPÜNÜN PATLAMASI SONUCU BİR EV TAMAMEN YANDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

İTFAİYE EKİPLERİ YANGIN SONRASI EVDE BULUNAN DİĞER TÜPLERİ DIŞARI ÇIKARTARAK GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI. (VEDAT KILIÇ/ZONGULDAK-İHA)

 

Anahtar Kelime: , , , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN