• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 556
  • Dünkü Görüntülenme: 836
  • Toplam Görüntülenme: 4714425

MHP’Lİ ÇAKAN: “1 KASIM’DA YA İKTİDARIZ YADA İKTİDAR ORTAĞI”

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
649 defa okundu.
MHP’Lİ ÇAKAN: “1 KASIM’DA YA İKTİDARIZ YADA İKTİDAR ORTAĞI”

MHP’Lİ ÇAKAN: “1 KASIM’DA YA İKTİDARIZ YADA İKTİDAR ORTAĞI”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Yöresel Dernek Evleri’ni ziyaret eden MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan 1 Kasım’da ya iktidar yada iktidar ortağı olacaklarını söyledi.
MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Zeki Çakan partisinin Ereğli İlçe Başkanı Talat Şeker ve partililerle birlikte sahil bandında kurulu bulunan ve çeşitli yöreleri temsil eden derneklerin bulunduğu Yöresel Dernek Evleri’ni ziyaret etti. Burada vatandaşlara döner dağıtan Çakan, dernek yöneticileri ve üyeleri ile sohbet etti. Sohbette söz alan Çakan, Zonguldak’ın ekonomik yönden son 12-13 yılda çok geri gittiğini ve göç verdiğini dile getirdi. Çakan, “TTK’da ki işçi sayısı 17 binlerden 8 bin seviyelerine, üretim de 3-4 milyon tondan 1 milyon seviyesine kadar düştü. Tecrübesi, bilgi birikimi açısından hükümette görev almada tercih edileceğini düşünüyorum. 1 Kasım’dan sonra MHP’nin ya iktidar ya da iktidar ortağı olacak” dedi.
Çakan gazetecilere yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi;
“Yöresel Dernek Evleri burada bizi son derece misafirperverce karşıladılar. Zonguldak Türkiye’nin her tarafına açılan bir penceredir. Zonguldak’ta belediye başkanlığı da yaptığım için olayları çok daha yakından görme fırsatım oldu. 1930-40’larda madenler özelleştirildikten sonra yurdun dört bir yanında gelen vatandaşlarımız Zonguldak’ın ekonomik yönden kalkınmasını sağladılar. Ekmek paralarını buradan kazandılar. O yıllarda Zonguldak ekonomik yönden son derece büyük, ülke ekonomisine çok önemli katkıda bulunan, gerek enerjisi, gerek maden kömürü ve gerekse orman ürünleri ile gerçekten ülke ekonomisinde özel bir yeri olan ilimizdi. Zonguldak özellikle son 12-13 yıl içerisinde ekonomik yönden çok büyük çöküntüye uğradı.”
“2000 ile 2015 yılını ele aldığımızda; 2002 yıllarında TTK’da 17 bin kişi çalışırken şu anda 8 bin 800’e düştü. 2000’li yıllarda yine tersanelerde 8-9 bin kişi çalışırken, bu gün maalesef 150 kişi çalışıyor. Ereğli’de çok önemli olan sac ticareti vardı. Hem sac ticaretinden hem de taşımacılıktan çok önemli kesim karnını doyuruyordu. Zonguldak’ın ekonomik ve sosyal açıdan zayıflaması Zonguldaklı tarafından da çok yakından hissedilmekte ve buna bağlı olarakta çok önemli göç vermekteyiz. Zonguldak’ta teşvik yasasının olmaması Zonguldak’a yatırım yapılmamasına neden oldu.”
“Bir Bartın, Düzce şurada. Arada kalan Zonguldak’ın meseleleri TBMM’ye taşınarak tartışılmadı. Ben 25. Dönemde meclisin açık kaldığı 28 saat 46 dakika içerisinde verdiğim araştırma, soruşturma ve yazılı soru önergeleri, bakanlıklara yazdığım yazılarla ilgili Zonguldak’ı topyekun meclis gündemine taşıdım. Erken seçim olmasaydı Zonguldak mecliste 2-3 saat tartışılacaktı. Kurulacak komisyonda 3 ay Zonguldak tartışılacaktı. Niçin göç var? Neden ekonomik yapı her geçen gün bozuluyor? Bir zamanlar Zonguldak ekonomisini besleyen Zonguldak’a ne oldu? TTK neden 8 bin 800 işçiye düştü? Özellikle TTK’nın üretimi neden bu kadar düştü? 3-4 milyon tonlardan şu anda yaklaşık 1 milyon ton dahi değil.”
“Tersanelerinden alt yapısına varıncaya kadar Zonguldak’ın meseleleri parlamentoda dile getirilerek, bakanlıklarda dile getirilerek, gerektiğinde masaya yumruk vurularak hakları atanmadı, araştırılmadı, alınmadı. 25. Dönemde Zonguldak’ın bir evladı olarak tüm hemşerilerim beni görevlendirdiler. 1 Kasım’da yeniden görev verdiklerinde ki; biraz önce belirttiğim gibi Zonguldak’ın meselelerini meclise taşıdım. MHP, Allah nasip ederse ya iktidar olacak yada iktidarın ortağı olacak. Vatandaşlarımız bakacak, araştıracak. Temsil kabiliyetinin olduğu, ileride hükümette görev alabilecek, kendilerini Ankara’da parlamentoda temsil edebilecek, geçmişi, tecrübesi, bilgi birikimi olanı tercih edeceklerdir. O’nun da ben olduğumu zannediyorum. Takdir tabi ki seçmenin ve Zonguldaklının. Görev verdiklerinde en iyi şekilde kendilerini temsil eder, haklarını araştırır, gerektiğinde masaya yumruğunu vurup alır, Zonguldak’a en iyi hizmeti eder, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden kalkınmasını sağlarız diye düşünüyorum.”
(

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN