• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 250
  • Dünkü Görüntülenme: 510
  • Toplam Görüntülenme: 4710857

MHP, ZONGULDAK’IN TEMEL SORUNLARINI CEVDET YILMAZ’A SORDU

19 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
567 defa okundu.
MHP, ZONGULDAK’IN TEMEL SORUNLARINI CEVDET YILMAZ’A SORDU

BİRLEŞTİRME YENİ

MHP, ZONGULDAK’IN TEMEL SORUNLARINI CEVDET YILMAZ’A SORDU

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan Zonguldak’ın temel sorunlarının çözümü ile ilgili soru önergesinin Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından yanıtlandığını bildirdi.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, parti binasında düzenlediği basın toplantısında MHP Zonguldak İl Başkanlığı tarafından hazırlanan Zonguldak’ın temel sorunlarının çözümüyle ilgili soru önergesinin MHP Milletvekili Celal Adan tarafından soru önergesi olarak verildiğini ifade etti.
Ayan, soru önergesi ve cevapları şöyle aktardı:
”MHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenmiş olan ve MHP İstanbul Mv. Celal Adan tarafından Başbakanlıkca cevaplanması istenen ve Zonguldak’ın temel sorunlarının çözümüyle ilgili olan Zonguldak raporu için verilen yazılı soru önergesinin cevabı Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından yazılı olarak cevaplandırılmış olup elimize ulaşmıştır. Sırasıyla sormuş olduğumuz soru ve bakanlık tarafından gönderilen cevapları sizlerle paylaşmak istiyorum. Kömüre bağlı yan sanayinin kurulması halinde Zonguldak ta istihdam alanı yaratılmış olacaktır. Bu alanla ilgili yaptığınız ve yapmayı düşündüğünüz yatırımları açıklar mısınız?
Hükümetimiz Zonguldak ilimizin gelişmesi için kamu yatırımları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, SUKAP programı kalkınma ajansları, yatırımların teşviki alt yapının geliştirilmesi ve KÖYDES programı kapsamında önemli faaliyetler yürütmekte olup önümüzdeki dönemde bu çalışmaları artırarak sürdürecektir.
Madencilik sektörüne bağımlı olan Zonguldak ta tarım, hayvancılık ve denizcilik sektörünün gelişmesi için yaptığınız yatırımları açıklar mısınız? 2014 yılı yatırım programı Zonguldak ilinde Filyos çayı taşkın koruma projesi yürütülmektedir. Zonguldak ta ayrıca 2012 yılında 5700 bin TL bedelle yatırım programına alınan Kozlu balıkçı barınağı mendirek ikmal inşaatı projesinin 2014 yılında bitirilmesi planlanmaktadır. Filyos limanı yapımı 2013 yılında 2013E020130 proje numarası ve 810 milyon TL proje tutarı ile yatırım programına dahil edilmiştir. Filyos Limanı projesi için 2014 yılında yaklaşık 140 milyon TL ödenek ayrılmış olup projenin yapım ihalesi gerçekleştirilmiştir.
Zonguldak ilinde çarpık yapılaşma, imar bozukluğu ve bununla beraber alt yapı sorunlarının çözümü için yaptığınız düzenlemeler hangileridir? İmar kanununda ve planlı alanlar tip imar yönetmeliğinde değişiklik yapılmış ve mekansal planlar yapım yönetmeliği çıkartılmıştır. Bakanlık, arazi kullanım ve yapılaşmayı yönlendirecek üst ölçekli mekansal strateji planı hazırlama çalışmalarını sürdürmektedir.
Borç batağında olan esnafın tekrar kalkınması için yaptığınız destekleri ve yeni yasal düzenlemeleri açıklar mısınız? Küçük sanayi sitesi yapı kooperatiflerinin kuruluş işlemleri çevre ve şehircilik bakanlığınca ilgililerin talebi üzerine gerçekleştirilmekte olup bilim sanayii ve teknoloji bakanlığınca üst yapı ve alt yapı inşaatları kredi ile desteklenmektedir. Bu çerçevede 2014 yılı yatırım programında Zonguldak ilinde KSS projesi yer almaktadır.
Zonguldak sağlık alanlarında ihtiyaçlara cevap verememektedir. Sağlık kurumları yeterli olmayıp uzmanlık gerektiren konularda doktor bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızın eksiksiz ve sağlıklı bir şekilde sağlık hizmeti alabilmeleri amacıyla, bu olumsuz tablonun düzeltilmesi için yapacağınız çalışmaları açıklar mısınız? Sağlık bakanlığı gerekli düzenlemeleri yapmaktadır.”

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN