• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 274
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680725

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYARI

13 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
667 defa okundu.
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYARI

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre bugün ve yarın Batı Karadeniz Bölgesini kuvvetli yağışlar bekliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından resmi internet sitesinden yapılan uyarı da bugün ve yarın Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Çankırı’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edildiği belirtilirken yağışların sebep olacağı ‘Ani Sel-Su Baskını’, ‘Dolu-Yıldırım’ ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.
SELDEN NASIL KORUNULUR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre sel öncesi, “Evde değerli eşya ve önemli belgeleri yüksek yerlere kaldırın.Varsa afet ilk yardım çantasını yanınıza alın.Zarara yol açabilecek ya da zarar görebilecek eşyaları içeri alın. Su kaynakları kirlenebileceğinden, yedek içme suyunuzun olduğundan emin olun Suyun evi terk ettiği her yerden içeri de girebileceğini hatırlayın. Kum torbaları temin edin. Selin kullanabileceği ark,hendek,vadi ve kanyon gibi yerlerden uzak durun. Açık alandaysanız en yüksek cisim siz olmayacak şekilde tepeye çıkın.” bilgilendirmesi yapılırken sel sırasında vatandaşların kendilerine güvene alması gerektiği, asla sel suyu içinde araba kullanılmamasını bu tür afetlerde ölümlerin yüzde 80’inin araç içinde olduğunun unutulmaması gerektiği, sel suyunda, akıntılarda yürünmemesi ve hızla akan 15-20 cm derinlikteki suyun bir insanı devirebileceğini akıldan çıkarılmaması gerektiği ifade edildi.

11759546_10152992811847304_741348994_n (1)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN