• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2148
  • Dünkü Görüntülenme: 330
  • Toplam Görüntülenme: 4359237

Memur-Sen Basın Açıklaması

23 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
484 defa okundu.
Memur-Sen Basın Açıklaması

 
– MEMUR-SEN BASIN AÇIKLAMASI

Memur-Sen Zonguldak Şubesi 3 konu başlığı altında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen basın açıklamasında son günlerde meydana gelen terör eylemleri, Kamuran Aşkar’ın yeniden Memur-Sen İl Başkanlığı’na seçilmesi ve gerçekleşecek olan ‘3. Toplu İş Sözleşmesi’ konu edinildi.
Öğretmenevi’nde düzenlenen yemek etkinliğinin ardından toplantı salonunda yapılan basın açıklamasında, Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Sadettin Dede, Enerji Bir Sen Şube Başkanı Sedat Güngör, Büro Memur Sen Şube Başkanı Ramazan Seyrek, Birlik Haber-Sen Temsilcisi Muhammet Çatalcam ve sendika yönetim kurulu üyeleri yer aldı.
İlk olarak son günlerde meydana gelen terör olaylarıla ilgili olarak konuşan Memur-Sen Zonguldak İl Başkanı Kamuran Aşkar, terörün her türlüsüne karşı olduklarını ifade ederek, “Terörün meshebi, cinsiyeti, yeri, yurdu, Türk’ü, Kürt’ü olmaz. Terörün her türlüsü terördür, teröristin hepsi teröristtir. Terör kimden gelirse gelsin terördür. Benim teröristim iyidir mantığı da bu ülkeye yapılabilecek en büyük ihanetlerden biridir. 32 gencimizin öldürülmesi de terördür, Ceylanpınar’da 2 polisimizin şehit edilmesi de terördür. 32 insanımız öldüğü zaman sokaklara dökülenler, her ne hikmetse 2 polisimizin ve bir astsubayımızın şehit edilmesi olayına sessiz kalmıştır ve terörü kınayan beyanat vermeyerek teröre destek mesajları içeren görüntüler sergilemiştir. Terör kimden gelirse gelsin, Memur-Sen olarak onun karşısında olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.
“GÜN KENETLENME GÜNÜDÜR”
İkinci olarak kendisinin yeniden Memur-Sen İl Başkanlığı’na getirilmesi ile ilgili konuşan Aşkar, “Gün sertleşme ve kamplaşma değil, uzlaşma ve kenetlenme günüdür” ifadelerini kullandı. Aşkar kendisine güvenenlere teşekkürlerini ileterek, “Kongreler aslında ayrışmak ve kamplaşmak için değil bütünleşmek ve kenetleşmek geleceğe emin adımlarla ilerlemek için büyük bir fırsattır. 5 Yılı aşkın yürüttüğüm Memur-Sen İl Başkanlığım ve 10 yıl yürüttüğüm Eğitim-Bir Sen Şube Başkanlığım döneminde hiçbir ayırımcılığın parçası ve lokomotifi olmadım. Hayatım boyunca kamu idaricilikleri dahil hiç bir görevin taliplisi olmadım. Bu seçimde de tüm sendikalarımızın şube başkan ve delegeleriyle görüştükten ve hakkımdaki besledikleri hüsnü kanaati öğrendikten sonra aday olmama ancak aday gösterildiğim takdirde sorumluluktan kaçamayacağımı ifade ettim. Bana güvenenlere şükranlarımı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.
“EYLEMİNİZ YOKSA SENDİKACILIĞINIZ YOKTUR”
Memur Sen’in bu ülkenin hem mozaiği, hem çimentosu olduğunu ifade eden Aşkar, “Sendika olarak bu dönem çeliklenme dönemimiz olacaktır. Memur-Sen olarak Zonguldak’ta 8.700 üyemiz vardır. Sendikalarda asıl ruh haksızlıklar karşısında direnç gösterme ve toplu hareket edebilme ruhudur. Eyleminiz yoksa sendikacılığınızda yoktur. Son olarak şunun bilinmesini isteriz ki 2. kez seçildiğimiz Zonguldak İl Temsilciliği görevimizde ortak sevdamız olan Zonguldak ve Milletimiz adına üzerimize aldığımız sorumluluğu yerine getirmek için mesai arkadaşlarımızla beraber Zonguldak’ ımızın ve Milletimizin hizmetinde olduğumuzu belirtir saygılar sunarız”dedi.
Son olarak gerçekleştirilecek olan ‘3.Toplu Sözleşme’ ile ilgili konuşan Aşkar, “Bilindiği üzere Memur-Sen Konfederasyonu 836 Bin 505 üyesiyle yetkili konfederasyon olduğu gibi kendisine bağlı 11 hizmet kolunda da yetkili sendikadır. Durum böyle olunca Toplu Sözleşme gündemi Kamu İşveren Heyeti Başkanı ile Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanı olan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından belirlenecektir” diyerek şunları söyledi: “Toplu sözleşme 3 Milyon Kamu görevlisi ile 2 Milyon kamu görevlisi emeklisinin eş, çocuk ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerle birlikte yaklaşık 20 milyon insanımızı doğrudan ilgilendirmektedir. Bu sebeple toplu sözleşmenin uzlaşma veya anlaşmazlıkla sonuçlanması sendikalarımız için olduğu kadar hükümet içinde çok önemli bir sınav niteliği taşımaktadır. Temennimiz istikrar vadeden bir hükümetin acilen kurulmasıdır. Eşit işe eşit ücret uygulaması amacından saptırılmıştır. Emeklilere aile ve çocuk yardımı mutlaka verilmelidir. Vergi matrahında oynanan oyun sonlandırılmalıdır. Memurun enfasyonu TÜİK verilerinin kat kat üstündedir. Aile bütçesinin kara delikleri kapatılamaz hale gelmiştir. 3600 ek gösterge hayali gerçek olmalıdır. 3 Ağustos 2015’te başlayacak olan toplu sözleşme sürecinin kamu görevlisi ve emeklilerinin beklentilerine cevap verecek, çalışma barışına katkı sağlayacak sosyal devlet ilkesini hayata geçirecek bir milat olmasını temenni ediyoruz. Yetkili sendika sorumluluğunu taşıyan Memur-Sene kamu görevlilerinin taleplerini hayata geçirme yolunda başarılar diliyorum.”

MEMUR-SEN ZONGULDAK İL BAŞKANLIĞI ÖĞRETMENEVİ'NDE BİR BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

MEMUR-SEN ZONGULDAK İL BAŞKANLIĞI ÖĞRETMENEVİ'NDE BİR BASIN AÇIKLAMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. (MURAT KÜÇÜK - UFUK DURAK/ZONGULDAK-İHA)

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN