• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 784
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4741475

MAHKEMEDEN SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNE MÜEBBET HAPİS

4 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
793 defa okundu.
MAHKEMEDEN SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNE MÜEBBET HAPİS

BALCI-1

MAHKEMEDEN SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİNE MÜEBBET HAPİS

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği’nce yakalanan ve tutuklanan 14 kişinin yargılanmasında karar verildi. Suç örgütü lideri olarak suçlanan Erçin M. ve örgüt üyesi olduğu iddia edilen Cemal K. müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Diğer 12 sanık ise mahkeme tarafından 1 ile 12 yıl arasında cezaya çarptırıldı.

Ereğli’de 2012 yılında işlenen Metin Koç cinayeti sonrasında, cinayeti işledikleri iddiası ile aranan Erçin M., E.H. ve Y.E. Antalya’da, K.A. ise Alaplı ilçesinde polis tarafından yakalanmıştı. Zanlılar, Ereğli’deki ifadelerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yapılan operasyonun ardından cezaevine gönderilen 14 sanığın mahkemesi tamamlandı. Suç örgütü kurmak, yönetmek, adam öldürmeye azmettirmek, adam öldürmek, adam öldürmeye teşebbüs, yağma, tehdit gibi suçlardan hakim karşısına çıkan 14 sanıktan Yaşar A.K., Kemal A., Erdinç H., Tolga H., Recep S., Hakan G., Aynur H., Satiye A., Aliye Ö., Doğan H., İrfan G. ve Mustafa H., 1 ila 12 yıl arasında değişen cezalara çarptırıldı. Örgüt lideri olduğu iddia edilen Erçin M. ve Mustafa Çetin’i öldürdüğü ve birçok olaya karıştığı iddia edilen Cemal K. ise müebbet hapis cezası aldı.
Suç örgütü lideri ve üyeleri, 2004 yılında Mustafa Çetin’i, 2012 yılında Metin Koç’u öldürmek, dönemin belediye başkanı Halil Posbıyık ve Belediye Meclis üyesi Halil Bozkuş’u tehdit, dönemin belediye başkanı Halil Posbıyık’ın oğlu Tuğberk Posbıyık’ı öldürmeye teşebbüs etmek, iş adamı Y.B.’yi öldürmeye azmettirme, öldürmeye teşebbüs, Ş.K. isimli iş adamını tehdit ve yağmalama başta olmak üzere birçok olaydan yargılanırken, yargılanan 14 zanlı da mahkemede son sözlerinde beraatlarını ve tahliyelerini istediklerini, adalete güvendiklerini, takdirin mahkemede olduğunu, söyleyecek sözlerinin olmadığını ifade etti.

YAKALANMA ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIMIŞTI
2012 yılında Metin Koç’u öldürmek suçundan aranan zanlıların yurt dışına kaçmak için gittikleri Antalya’da yakalanma anları güvenlik kameralarına yansımıştı. Görüntülerde bir iş yeri önünde bekleyen zanlıların polisi görmeleri ile birlikte kaçıştıkları, ancak buna rağmen yakalandıkları, sandalyede oturan Erçin M.’nin yere yatırılarak kelepçelendiği görülüyor.

13 14 15 12

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN