• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 256
  • Dünkü Görüntülenme: 6188
  • Toplam Görüntülenme: 4411667

Mahallenin Dinamit Korkusu

13 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
635 defa okundu.
Mahallenin Dinamit Korkusu

MAHALLELİNİN DİNAMİT KORKUSU

– YOL ÇALIŞMASINDA PATLATILAN DİNAMİTLER TAŞLARI HAVAYA UÇURDU
– TAŞLAR PARK HALİNDEKİ ARAÇLARA ZARAR VERDİ

Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde yaşayan vatandaşlar, sahil yolundaki çalışmalarda patlatılan dinamitler nedeniyle korku dolu anlar yaşadı. Patlamalar nedeniyle havaya uçan taşlar park halindeki araçlara zarar verdi.
İlçede sahil yolu yapımı için atılan dinamitler vatandaşları canından bezdirdi. Atılan dinamitler nedeniyle evleri sarsılan Deniz kent sitesi sakinleri ‘deprem’ paniğiyle kendilerini dışarı attı. Mahalle sakini Can Eliyazıcı dinamit atılması sonrası mahalleden büyük taşlar topladıklarını ifade etti. Park halindeki araçların da zarar gördüğünü ifade eden Eliyazıcı, “Burada sahil yolumuz yapılmakta, sahil yoluna karşı değiliz. Yüklenici firma buradan taş almak için dinamit atıyor. Yol açmak için değil, taş almak için yapıyorlar. Dinamitin atıldığı yerden mahalle 200 metre mahallenin ortasında kocaman taşları topluyoruz. Buradan çoluk çocuk hasta var. Buradan başta Vali Ali Kaban başta olmak üzere emniyet müdürümüze ve karayolları genel müdürümüze sesleniyoruz. İlla birinin canının mı yanması lazım? İlla bu taş birinin kafasına mı gelmesi lazım? Yetkilerin buraya bir an önce önlem almasını istiyoruz. Tüm mahalle sakini olarak bu konudan rahatsızız. Kara kola gerekli şikayetleri bulunduk. Bir kaza gelmeden birinin canı yanmadan bir an önce önlem alınmasını istiyoruz” dedi.
Patlamanın şiddetine dikkat çeken bir mahalle sakini ise “Balkonda oturuyorduk. Daha önce siren sesinden 5 dakika sonra atıyorlardı. Ama bugün bu zamana kadarkinin en şiddetlisiydi resmen taş yağdı. Kilimli ve İnağzı toz bulutu halindeydi. Patlama sırasında bina oturup kalkıyor. Bu patlama depremden daha şiddetliydi yetkililer bu konuya çare bulsunlar” diye konuştu.
Patlama sonrasında mahallede park halinde olan araçların çeşitli yerlerine taşlar düşerek hasar verdi.

ZONGULDAK'IN KİLİMLİ İLÇESİ'NDE BİR SÜREDİR YAPIMI DEVAM EDEN SAHİL YOLU'NDA DİNAMİT KULLANILARAK YAPILAN PATLAMALAR MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’IN KİLİMLİ İLÇESİ’NDE BİR SÜREDİR YAPIMI DEVAM EDEN SAHİL YOLU’NDA DİNAMİT KULLANILARAK YAPILAN PATLAMALAR MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ.

PATLAMA YAPILAN YERE 300 METRE UZAKLIKTA BULUNAN YERLEŞİMDE VATANDAŞLARIN MALLARI ZARAR GÖRDÜ. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

PATLAMA YAPILAN YERE 300 METRE UZAKLIKTA BULUNAN YERLEŞİMDE VATANDAŞLARIN MALLARI ZARAR GÖRDÜ. 

PATLAMANIN ETKİSİYLE FIRLAYAN TAŞ PARÇALARI OTOPARKTAKİ OTOMOBİLLERE GELDİ. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

PATLAMANIN ETKİSİYLE FIRLAYAN TAŞ PARÇALARI OTOPARKTAKİ OTOMOBİLLERE GELDİ. 

PATLAMA SONRASI BİR ÇOK OTOMOBİLDE MADDİ HASAR OLUŞTU. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

PATLAMA SONRASI BİR ÇOK OTOMOBİLDE MADDİ HASAR OLUŞTU. 

PATLAMA SONRASI BİR ARACIN DA CAMINDA ÇATLAK OLUŞTU. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

PATLAMA SONRASI BİR ARACIN DA CAMINDA ÇATLAK OLUŞTU. 

15 - Kopya

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN