• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 790
  • Dünkü Görüntülenme: 814
  • Toplam Görüntülenme: 4677421

MADENCİYE ZORUNLU FERDİ KAZA SİGORTASI

26 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
592 defa okundu.
MADENCİYE ZORUNLU FERDİ KAZA SİGORTASI

MADENCİYE ZORUNLU FERDİ KAZA SİGORTASI

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü; maden ocaklarında çalışan madenciler için “Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası“ ihalesi yapacak.
Zonguldak’ta kurulu bulunan ve müesseseleriyle yerin metrelerce altından kömür çıkartan Türkiye Taşkömürü Kurumu, bünyesinde çalışan yaklaşık 8 bin 800 işçisini zorunlu ferdi kaza sigortası ile sigortalatacak. Kurumun maden ocaklarına inen tüm daimi personel ve geçici görevliler için Ferdi Kaza Sigortası teminatı istendi.
Deprem, göçük, toprak kayması, yer kayması, kar ağırlığı, fırtına, yıldırım veya yanardağ püskürmesi; sel ve su baskını; patlayıcı, parlayıcı ve yakıcı maddeler; beklenmeyen şekilde yayılan zehirli gazların teneffüsü nedeniyle meydana gelen kazaların sebep olduğu her türlü hastalık, vücutta oluşan tahribat, sakatlık ve ölümün teminat kapsamında olması istendi.
Sigorta limitleri ise kişi başı ölüm 150 bin TL, kişi başı sürekli sakatlıkta da 150 bin TL olarak belirlendi. İhale kapsamındaki sigorta süresinin 1 yıl olduğu belirtildi.

171

 

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN