• Dolar Alış / Satış: 5.689 / 5.699
  • Euro Alış / Satış: 6.285 / 6.296
  • Bugün Görüntülenme:
  • Dünkü Görüntülenme:
  • Toplam Görüntülenme:

Madencinin grev kararına bakan yardımcısından net cevap!

26 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1.061

-ÖZEL İÇERİK-

Ankara’da bulunan kısa adı BAŞZONDER olan Başkent Zonguldaklılar Derneği Batı Karadeniz Platformu kapsamında Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı’ya makam ziyareti gerçekleştirdi.

Ankara’da Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinin oluşturduğu Batı Karadeniz Platformu tarafından Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı’ya ziyaret gerçekleştirildi. BAŞZONDER adına Genel Başkan Tuncay Gençer’in önderlik ettiği ziyarete 7 ilin dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Ziyaret dolayısıyla gündemde yer alan konu ve konulara değinildi. Filyos Projesi, maden ve madencilik sektörü konuşuldu.

Ziyaret dolayısıyla yapılan açıklamada; “Başkent Zonguldaklılar Derneği koordinesinde Batı Karadeniz Platformu olarak ziyaret edip bölgemizle ilgili problemler ve çözüm önerileri üzerine sohbet ettik. Madenler ve madencilik alanı kapsamında Zonguldak’ın geleceğini, mevcut durumdaki grev beklentisi ve sorunların çözümünü, Batı Karadeniz Platformunun Filyos Projesi ve Batı Karadeniz için hedeflerini konuştuk. Platform olarak güç birliğimizin çok değerli olduğunu, hedeflerimizi rasyonel ve etkin bulduğunu ifade ederek Bölge olarak ısrarla arkasında durmamızı tavsiye eden ve bize uzun süre zaman ayıran Sayın Bakanımıza misafirperverlikleri ve gösterdikleri nezaketten dolayı teşekkür ederiz. Sohbetin bizi mutlu eden en güzel yanlarından biri de madenlerle ilgili konulardan sorumlu olan Sayın Bakanımızın grevin olmayacağını, problemleri o aşamaya gelmeden mutlaka güzellikle çözme azminde olduklarını ifade etmesiydi. Başkent Zonguldaklılar Derneği ve Batı Karadeniz Platformu olarak, Zonguldak halkı olarak bu güzel yaklaşımlarından dolayı ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

BAKAN YARDIMCISINDAN MADENCİYE UMUTLU HABER

“TTK BİZİM CAN DAMARIMIZDIR, GREV SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Enerji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı, Batı Karadeniz Platformu’nun kendisine yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getirerek son günlerde gündemde olan TTK ve MTA’da madencinin grev kararıyla ilişkin konuyu gündeme getirerek, “TTK bizim can damarımızdır, grev söz konusu değildir, Çalışma ve Ekonomi Bakanlığımızla irtibat halindeyiz, problemleri grev aşamasına gelmeden güzellikle çözüme kavuşturacağız” şeklinde ifade etti.(ZONMEDYA / ÖZEL)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN