• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 140
  • Dünkü Görüntülenme: 674
  • Toplam Görüntülenme: 4684343

MADEN OCAĞINDA PATLAMA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI

20 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
766 defa okundu.
MADEN OCAĞINDA PATLAMA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI

 

MADEN OCAĞINDA PATLAMA: 1 ÖLÜ, 3 YARALI
– EKMEK PARASI İÇİN BERABER GİRDİKLERİ OCAKTA BABASINI KAYBETTİ
– BİR SÜRE ÖNCE EMEKLİ OLDUĞU ÖĞRENİLEN İŞÇİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Zonguldak’ta kaçak olduğu iddia edilen maden ocağında toprak altında kalan Naci Ç.’nin cesedine ulaşıldı. Oğlu Şaban ve eniştesi Bekir ile birlikte ocağa giren Naci Ç.’nin cesedi hastane morguna kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde saat 16.30 sıralarında kaçak bir maden ocağında “Patoz” tabir edilen patlayıcı ile galeri açma çalışmaları sırasında iş kazası meydana gelmişti.
Yaşanan patlamada bir süre önce TTK’dan emekli olduğu öğrenilen madenci Çavuşu Bekir Ç., yeğeni 19 yaşındaki Şaban Ç., kayınbiraderi Naci Ç. ve iş arkadaşı Murat K. ile birlikte yaralandı. Üç işçi maden ocağından yaralı kurtulmayı başarırken bir süre önce özel bir maden ocağından emekli olduğu öğrenilen Naci Ç. ise toprak altında kaldı.
Bölgeye gelen ekipler geniş güvenlik önlemi alırken bir süre sonra Naci Ç.’nin cansız bedenine ulaşıldı. Oğlu Şaban ve eniştesiyle birlikte ekmek parası için girdiği ocakta yaşamını yitiren talihsiz işçinin cansız bedeni yapılan incelemelerin ardından Atatürk Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.
Ekiplerin yaşanan patlamaya ilişkin soruşturması sürüyor. Öte yandan, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de bölgeye gelerek yaşanan patlamaya ilişkin bilgi aldı. ZONGULDAK’TA KAÇAK OLDUĞU İDDİA EDİLEN BİR MADEN OCAĞINDA DUVAR DELME AMACIYLA KULLANILAN “PATOZ” PATLATILMASI SIRASINDA 3 İŞÇİ YARALANDI. TOPRAK ALTINDA KALAN BİR İŞÇİYE ULAŞMAK İÇİN KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA AİT AMBULANSLAR MADEN OCAĞININ ÖNÜNE GELEREK YARALILARA MÜDAHALE ETTİ (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

OLAY YERİ İNCELEME EKİPLERİ BÖLGEDE SORUŞTURMALARINI SÜRDÜRÜYOR (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

POLİS EKİPLERİ MADEN OCAĞI ÇEVRESİNDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

İŞ KAZASININ ARDINDAN 112 SAĞLIK VE POLİS EKİPLERİ BÖLGEYE HAREKET ETTİ. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

ZONGULDAK’TA KAÇAK OLDUĞU İDDİA EDİLEN BİR MADEN OCAĞINDA DUVAR DELME AMACIYLA KULLANILAN “PATOZ” PATLATILMASI SIRASINDA 3 İŞÇİ YARALANDI. TOPRAK ALTINDA KALAN BİR İŞÇİYE ULAŞMAK İÇİN KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

POLİS EKİPLERİ BÖLGEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI. (MURAT KÜÇÜK - SERTAÇ ÖZDEMİR/ZONGULDAK-İHA)

654311 (1)

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN