• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 306
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680757

MADEN KAZALARINA KARŞI ‘REFLEKS PLANI’

8 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
628 defa okundu.
MADEN KAZALARINA KARŞI ‘REFLEKS PLANI’

MADEN KAZALARINA KARŞI ‘REFLEKS PLANI’

– ZONGULDAK EMNİYETİ OLASI MADEN KAZALARINDA ACİL MÜDAHALEYE HAZIRLANIYOR
– TTK İLE ORTAKLAŞA YAPILAN PLAN SAYESİNDE OLASI FACİALARDA ACİL MÜDAHALE TİMLERİNİN HIZLI ŞEKİLDE BÖLGEYE ULAŞMASI HEDEFLENİYOR

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’nün, maden ocaklarında olası maden kazaları için hazırladığı acil eylem planı doğrultusunda TTK Kozlu Müessesesi’nde incelemelerde bulunuldu. Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak’ın başlattığı ‘Refleks Planı’ çerçevesinde proje hayata geçti.
Emniyet Müdürü Osman Ak, başta olmak üzere Kozlu İlçe Emniyet Müdürü, emniyet müdür yardımcıları ve amirleri TTK Kozlu Müessesi’ne geldi. TTK İş Güvenliği ve Eğitim Daire Başkan Vekili Ahmet Sarıalioğlu ve Müessese Müdür Yardımcısı Ali Demirsoy tarafından karşılanan emniyet ekipleri, önce toplantı salonunda müessese hakkında bilgi aldı.
Ali Demirsoy’un sunumuyla birlikte müessesenin çalışmaları hakkında bilgi alan Emniyet Müdürü Osman Ak, “Zaten sizler bu konuda Türkiye’nin en profesyonel ekibisiniz. Bizim de arkadaşlarımız var. Biz de planlara bakıp bu planlara bakıp aktif bir şekilde uygulayacağız. Tahlisiye ekipleri, acil müdahale timleri, ambulansların seri bir şekilde intikallerini sağlamak, alanın güvenliğini sağlamak ve ambulansların çok seri bir şekilde hastanelere intikallerini sağlamak. Şehir trafiğini düzenlemek ve acil müdahale timlerinin daha sağlıklı bir şekilde müdahalesini sağlamak. Zaten burada esas olan ilk yarım saatlik süreçtir. İlk yarım saat sonra herşey düzene girer. İşte ilk yarım saatte refleks planı devreye giriyor. Tabii ki burada profesyonel ekip var. Ama dışarı çıktıktan sonra işte bizim refleks planı devreye girecek” diye konuştu.
Seminer salonundaki toplantının ardından saha gezisi yapan emniyet heyeti TTK yetkililerinden kuyular ve toplanma alanları hakkında bilgi aldılar.

KAÇAK OCAKLAR AZALDI
Emniyet Müdürlüğü tarafından 6 aylık hazırlık sonucu ortaya çıkan Refleks Planı ile olası maden kazalarında acil müdahale timlerinin en hızlı şekilde bölgeye ulaşması hedefleniyor. Refleks Planı çerçevesinde önümüzdeki günlerde de ulaşım güzergahları üzerinde tatbikat yapılacağı bildirildi. Plan, Zonguldak merkez ilçe, Kozlu ve Kilimli ilçelerini kapsıyor.

171

Anahtar Kelime: , , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN