• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Bugün Görüntülenme: 58
  • Dünkü Görüntülenme: 376
  • Toplam Görüntülenme: 3492043

Kuyruk ve yan rüzgarına milletvekili eli…

17 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
347

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz THY’nın Zonguldak Havalimanına gelişi sırasına piste iniş esnasında kuyruk ve yan rüzgar nedeniyle uçağın inememesi ve pisti pas geçmesi dolayısıyla kuyruk ve yan rüzgar limitlerinin 5 knot’tan 10-15knot’a çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Yavuzyılmaz gazetecilere yaptığı açıklamasında; “THY uçuşlarının Zonguldak Havalimanı pistine güney yönünden esen 5 knot’un üzerindeki rüzgar nedeniyle bazı günler inememesi ve pisti iki kez pas geçtikten sonra yakıt durumu nedeniyle Ankara Esenboğa havalimanına giderek iniş yapmak zorunda kalmasıyla oluşan sorunu çözmek için uzmanlar, yetkililer yaptığım görüşmeler ve bilimsel araştırmalar neticesinde bir çözüm yolu görülmektedir.

THY uçaklarının sefer verimliliğini sağlamak, iniş ve kalkışların aksamaması için, uluslararası kuralların izin verdiği sınırlar içinde kuyruk ve yan rüzgar limitlerinin 5 knot’tan 10-15knot’a çıkarılması gerekmektedir. Bu sayede sorun çözülecektir. THY yetkililerinden bu konuda gerekli kararı ivedilikle almalarını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN