• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 158
  • Toplam Görüntülenme: 3492173

Kültür Müdürü görevden alındı!.

7 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
721

Zonguldak Belediye Kültür Merkezi Müdürü Abdullah Bakır, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından görevden alındı.

Yıllardır Zonguldak Belediye Kültür Merkezinde müdürlük yapan Abdullah Bakır akşam saatlerinde görevden alındı. Zonguldak tiyatrosuna ve sanatına yıllarca emek veren ve kendisi de bu etkinliklerde ücretsiz rol alan Bakır’ın görevden alınması şaşkınlık yarattı. Bakır’ın yerine Armağan Gürgenç’in atandığı öğrenildi. Armağan Ürgenç Karaelmas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapmaktaydı.

VATANDAŞ TARAFINDAN BÜYÜK TEPKİ VAR

Yıllardır Zonguldak Belediye Kültür Merkezi Müdürlüğü görevini başarıyla yerine getiren, kelimenin tam manasıyla BKM’yi BKM yapan Abdullah Bakır’ın ansızın görevden alınması kentte büyük şaşkınlık, üzüntü ve tepki yarattı. Zonguldak’ta gerçekleştirilen kültürel etkinliklerin büyük kısmında baş rolü oynayan, bünyesinde yetiştirdiği sanatçıları Zonguldak’ın gurur haline getirmiş, ulusal bazda başarılar yakalatmış bir kurum olan Belediye Kültür Merkezi’nin başarısındaki en büyük payın müdür Abdullah Bakır’da olduğunu belirten Zonguldaklı vatandaşlar: ‘Abdullah Bakır BKM’nin gururu, Zonguldak’ın onurudur. Belediye Başkanı Ömer Selim Alan bu hatadan dönsün’ yorumlarında bulundular.

Öte yandan halk tarafından gösterilen bu tepkilere Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın göstereceği tepki merak ediliyor. (Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN