• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 738
  • Dünkü Görüntülenme: 656
  • Toplam Görüntülenme: 4712923

Küçük Yaşta Evlenmenin Cezasını Küçük Kız Çekiyor

16 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
707 defa okundu.
Küçük Yaşta Evlenmenin Cezasını Küçük Kız Çekiyor

Tokat’ın Erbaa ilçesinde annesinin küçük yaşta evlenmesi sonucu babası ve dedesi cezaevine giren, annesi de evi terk eden 5 yaşındaki H.N, hem anne hem baba özlemi çekiyor. Oğlu ve eşi cezaevine giren babaanne ise, torunu ve oğlu ile yaşam savaşı veriyor.
Tokat’ın Erbaa ilçesi Karayaka Mahallesi’nde Celalettin (55) ve Firdevs (45) çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Okan Niksarlı, iddiaya göre 6 yıl önce 19 yaşında iken dershanede tanıştığı 15 yaşındaki M.G ile dini nikahla evlendi. Bir kız çocuğu olan Okan Niksarlı, kısa bir süre sonra vatani görevini yapmak üzere gittiği askerde ’küçük yaşta kız çocuğu ile evlenmek’ suçlaması ile ifade verdi. Asker dönüşünde devam eden mahkeme sonucunda Okan Niksarlı ‘çocuğun nitelikli istismarı’ suçlaması ile 14 yıl 6 ay, babası Celalettin Niksarlı ise ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlaması ile 5 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Baba ile oğlu tutuklanarak Çamlıbel T Tipi Cezaevi’ne gönderilirken, Firdevs Niksarlı ise gelininin çocuğunu bırakarak kendilerini terk etmesi sonucu 5 yaşındaki torunu H.N. ve 10 yaşındaki oğlu ile tek başına kaldı.
İki çocukla yakınlarına ait tek katlı eski bir bağ evinde yaşam mücadelesi veren Niksarlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan oğlunun ve kocasının serbest bırakılması için yardım istedi. Eşi ve oğlunun 2 aydır cezaevinde olması nedeni ile zor duruma düştüğünü söyleyen Niksarlı, komşularının yardımı ile geçinmeye çalıştığını belirtti. Firdevs Niksarlı, “Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum. Torunum annesiz kaldı, babasız da kalmasın. Annesi başka biri ile evlendi. Eşimle oğlumun cezaevinden çıkmasını istiyorum. Ben burada çaresiz kaldım, bizleri koruyacak kimse kalmadı. Issız bir arazinin ortasında oturuyoruz, yakında bir komşumuz bile yok” dedi.
Küçük kız ise, babasının fotoğrafına sarılıp öperek çok özlediğini söyledi.

 15 - Kopya 13 - Kopya 12 - Kopya
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN