• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 314
  • Dünkü Görüntülenme: 792
  • Toplam Görüntülenme: 3653007

Kondüktörden dayak yediğini iddia etti…

10 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1.663
Kondüktörden dayak yediğini iddia etti…


Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Türkali köyünde ikamet eden ve uzun yıllardır Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde berberlik mesleği ile uğraşan Yüksel Akkuş isimli vatandaşın iddiasına göre evine gitmek için bindiği yolcu treninde trende görev yapan kondüktör tarafından darp edildi, yetmezmiş gibi trende kondüktör tarafından trenden atıldığını söyledi.

Filyos beldesinde berber işletmeciliği yapan 51 yaşındaki Yüksel Akkuş isimli vatandaş Türkali Köyü’nden her sabah trenle Filyos’a dükkanına gelirken yine akşam ise eve gitmek için aynı treni kullandı. İddiaya göre Akkuş, akşam saat 20.30 sıralarında marketten alışverişini yaptıktan sonra Filyos tren istasyonuna geldi. Trenle Türkali’ye giden Akkuş trenin Türkali istasyonuna geldiği sırada iddiya göre aynı trende görevli Lütfi T. isimli kondüktör tarafından darp edildiģini söyledi.

Akkuş görevli memur Lütfi T. tarafından darp edilmesinin ardından sağ kulağında işitme kaybı yaşadığını itiraf etti. Hastaneye gidip darp raporu alan berber Akkuş kendisini darp eden Lütfi T.’den şikayetçi oldu ve jandarmaya, savcılığa giderek kendisinden davacı olduğunu söyledi.

Olayı anlatan Yüksel Akkuş; “Ben Filyos belde merkezinde erkek kuaförü işletiyorum. İşyerime her sabah ve her akşam trenle geliyorum. Akşam 20.30 treni ile de eve gidiyorum. Türkali köyünde ikamet etmekteyim. Akşamüzeri Filyos’a gelen 20.30 treni ile her zaman ki gibi eve gitmek üzereydim. İstasyona geldim. Ellerimde poşetler vardı. Market alışverişi yaptım. Daha sonra ben Filyos’tan trene binip 5-10 dakika sonra tren Türkali’de durdu. Kapı açılınca inmek istedim. Arkamdan birisi o trende görev yapan Lütfi T. isimli biletçi beni tartaklamaya başladı. Ellerimden tutup beni savurdu. Arkama iki yumruk ile kulağıma vurdu. Dengemi kaybettim ve poşetlerle birlikte yere düştüm. Trenin altına rayların olduğu yere düşüyordum. Kendimi zor kurtardım. Ben gittim ve şikayetçi oldum. Peşini bırakmayacağım. Savcılığa da verdim. Jandarmaya da bildirdim. Gerekirse maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Darp raporu da aldım. Şikayetçi olduğumu belirtim ve şahitlerimde var. Ben insan ve vatandaş olarak 51 yaşında olmama rağmen dayak yemek için yaşamıyorum. Benimde bir gururum var bana ağır küfürler etti. Benim kişilik haklarımı da zedeledi” dedi. (Haber-Kamera: Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN