• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 380
  • Dünkü Görüntülenme: 1482
  • Toplam Görüntülenme: 3537017

Köktürk; “Kılıçdaroğlu’na yapılan planlı linç girişimi CHP ailesinde üzüntü ve öfkeye neden olmuştur”

22 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
252
Köktürk; “Kılıçdaroğlu’na yapılan planlı linç girişimi CHP ailesinde üzüntü ve öfkeye neden olmuştur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çaycuma İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak adına parti binası önünde basın açıklaması düzenledi.

İlçe Başkanı Şeref Köktürk’ün yaptığı basın açıklamasına, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Alim Genç, il genel ve belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından basın açıklamasını gerçekleştiren Köktürk “Pazar günü şehit askerimizi sonsuzluğa uğurlamak için Ankara’nın Çubuk ilçesindeki törene katılan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan planlı olduğunu düşündüğümüz saldırı ve linç girişimi CHP ailesinde ve toplumun tüm kesimlerinde üzüntü ve öfkeye neden olmuştur” dedi.

Köktürk açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “ seçim döneminde ve sonrasında iktidarın ve onun destekçisi muhalefet partisi liderinin ayrıştırıcı, kin, nefret ve düşmancılık uyandırıcı ifadeleri toplumu germiştir. Otuz dakikalık mitinglerinin yirmi dakikasında CHP kötüleyip, partimizi PKK dahil bir çok yapı ile bir arada göstererek toplumu yanlış yönlendirenler Pazar günü yapılan saldırının sorumlularıdır. İktidarın güdümünde olan tetikçi medyayı da uyarıyoruz. Attığınız manşetler ve yaptığınız yalan haberlerin ilk kıvılcımlarını gördünüz. Yazdığınız yalan ve iftiraların ateşi gün gelip sizi de yakabilir bunu unutmayınız.

Biz bu yalancı siyaset bezirgânlarını yeni tanımadık. Bunlar geçmişte İsmet İnönü’ye asker kaçağı diyenlerin bugünkü versiyonlarıdır. Bilmedikleri bir şey var ki, çimentosu Atatürk ve arkadaşları tarafından atılmış olan CHP ve halkımızı ayrıştırma çabaları boşlukta asılı kalacak, halkımız ve Türkiye Cumhuriyeti bütünlük içinde yoluna devam edecektir.

Türkiye tarihine kara leke olarak geçecek bir Pazar günü yaşadık. Sorumlu makamlarda oturanları uyarıyor, görevlerini düzgün yapmalarını saldırının sorumlularını yakalamalarını, sorumsuzca davranış ve ifadelerden kaçınmalarını istiyoruz. Genel başkanımıza geçmiş olsun dileklerini iletiyor, yalnız olmadığını sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtiyoruz.” (Kaynak: Şafak Gazetesi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN