• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 104
  • Dünkü Görüntülenme: 710
  • Toplam Görüntülenme: 3650333

Köksal Toptan’dan flaş açıklamalar…

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
347
Köksal Toptan’dan flaş açıklamalar…

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı ve Ak Parti eski Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan Zonguldak’ı yakından ilgilendirecek konu ve çalışmalar hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Eski Meclis Başkanı Köksal Toptan’ı ziyaret eden BAŞZONDER yönetimine Zonguldak ile ilgili olarak açıklama yapan Toptan, Zonguldak-Filyos arası yapılması planlanan karayolunun maliyetinin yaklaşık 3 Milyar 500 TL olduğunu ve bu paranın finanse edilmesi ve ihale edilmesinin zor olduğunu, projenin hemen olduğu takdirde 4-5 yılda ancak bitirilmesi söz konusunda ancak ihalenin ayrı ayrı yapılmasının ön görüldüğünü belirtti.

“KARDEMİR ZAMANINDAN BU YANA FİLYOS’A TALİP”

9 tünele sahip olan proje hakkında açıklama yapan Toptan, Filyos’a bağlanacak yolun lojistik değer taşıdığını belirtti. KARDEMİR’in geçtiğimiz gün bazı yayın organlarında Filyos limanına talip olduğuna da dikkat çeken TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, KARDEMİR’in zaten Filyos’a uzun yıllardan bu yana talip olduğunu vurguladı. Bir zamanlar Filyos’a KARDEMİR tarafından yapılması planlanan ve ancak yapılan istişareler sonucunda liman yapmaktan da firmanın vazgeçtiğini belirten Toptan, Filyos’un endüstriyel anlamında Türkiye’de olmayan ve üretilmeyen her şeyin limanın bitmesinden sonra burada büyük çapta sanayi odaklı üretimlerin yapılacağını ifade etti.

“FİLYOS IRMAĞI BARAJ ALTINA ALINMALI

Ayrıca Filyos Irmağı’nın baraj altına alınması, alınmadığı takdirde burada büyük bir tehlike olacağını belirterek DSİ’nin bu alana acilen bir çalışma yapılıp yukarıdan endüstri alanına gelen suyun baraj altına alınmasının önemli bir husus olduğunu kaydetti.

“BAKACAKKADI’YA 2. ÜNİVERSİTE ŞART”

Zonguldak’ta üniversite anlamında tek bir üniversite olması ancak Zonguldak’a ikinci bir üniversitenin kurulmasının Zonguldak ekonomisinin canlanacağını da ifade eden Toptan, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesinde 1800 dönüm bir arazinin üniversite için uygun olduğunu da altını çizerek gerekli çalışmaların başlatılması konusunda da gerekli yerlere talimat verdiklerini belirtti.

“PİSTİN UZAMASI ŞART”

Son olarak Zonguldak Havalimanı hakkında da değerlendirme yapan TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, birkaç yıl önce burada iç hatların olduğunu ancak potansiyel olmayıp iç hatların devreden çıktığını da belirtti. Pistin uzaması ile ilgili de konuların takipçisi olacağını ifade eden Toptan, Zonguldak Havalimanının bölge açısından önemli bir yapıya sahip olduğunu ifade etti.

“KATARLILAR ÇAYCUMA’YA GELECEK”

TBMM eski Başkanı Köksal Toptan Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine tarımsal anlamda, sebze, meyve yetiştiriciliği gibi işler için Katarlıların bölgeye gelerek burada ciddi bir yatırım yapacağını da belirtirken bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini ve yakından da takip ettiğini kaydetti.

“FİLYOS ZONGULDAK’IN BİR LOKOMOTİFİ”

Batı Karadeniz’in önemli bir yapıya sahip olduğunu da ifade eden Toptan, limanın tam anlamıyla bitmesi ve buraya gelecek olan firmaların Zonguldak ekonomisi için bir lokomotif kaynağı olacağını da sözlerine ekledi. (Anıl TAŞKIRAN-ÖZEL HABER)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN