• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

Kışla Orta Okulu’nun Başarısı.!

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
991 defa okundu.
Kışla Orta Okulu’nun Başarısı.!

KIŞLA ORTA OKULU’NUN BAŞARISI.!

 

Çaycuma’da İlçe Birinciliği yarışmaları ile başlayan okullar arası satranç yarışmaları, “Zonguldak Satranç İl Birinciliği”; Canpolat Pamay Spor Salonu’nda yapılan yarışması ile devam etti.

45+30 sn/hamle 7 tur İsviçre Sistemi ile oynanan il birinciliği yarışmasına 181 sporcu katıldı. Bu turnuvaya 10 sporcu ile katılan ilçedeki Kışla Orta Okulu Satranç Takımı Zeki Saim Oral ve Yıldırım Demir koordinatörlüğünde büyük başarı elde etti.

Okul Takımı ise; Ayça Tekin-Nesrin Tekin -Şevval Süzer -Buse Aslan -Beytullah Ay -Doğukan Tekin -Mert Güneş -Ebru Karaduman – Sude Çınar- Enes Acar ‘dan oluşuyor.

Yıldız Kızlar Kategorisinde Ayça Tekin 2. Küçük Kızlar Kategorisinde Ebru Karaduman 2. oldu, 14/17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil etme hakkı kazandılar. Yarışma sonrası madalya ve kupalarını alan öğrenciler, kendi okullarında da alkışlarla karşılandı. Kışla Orta Okulu Müdürü Yücel Çelik; “Öncelikle öğrencilerimizi destek olan öğretmenlerimizi bu büyük başarıları için kutluyorum” dedi.

Yine turnuvaya katılan diğer öğrencileri de kutladığını, dereceye girmenin tabi önemli olduğunu fakat katılmanın ve orada temsil etmenin de çok daha önemli olduğundan bahsetti. Bu tür etkinliklerin öğrenci kişilik gelişiminde çok önemli olduğunu, başarının sadece “Akademik” olarak ölçülmemesi gerektiğini söyledi. Yine Okul müdürü turnuva boyunca öğrencilerle ilgilenen öğretmenlere de ayrıca teşekkür etti. Bundan sonra da bu veya buna benzer etkinliklere Kışla Orta Okulu olarak katılacaklarını belirtti. Diğer öğrencilerin de bu tür etkinliklere katılmalarını önerdi.

98

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN