• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 26
  • Dünkü Görüntülenme: 314
  • Toplam Görüntülenme: 4746239

Kilimli’ye müjde var!.

15 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3160 defa okundu.
Kilimli’ye müjde var!.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, ilçeye yapılması planlanan devlet hastanesiyle ilgili verdikleri mücadelenin meyvesini aldıklarını açıkladı. AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar’ın destekleriyle ‘hastane yapılabilir’ olur yazısını aldıklarını kaydeden Kanberoğlu, ilçeye E-1 tipi 25 yataklı hastane yapılmasının planlandığını da sözlerine ekledi.

Kanberoğlu gelişmelerle ilgili yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Bir süredir Ak parti Kilimli ilçe teşkilatı olarak ilçemizde bir devlet hastanesi yapımı için mücadele veriyoruz. Çıktığımız bu yolda öncelikli işimiz hastane yapımı için gerekli olan arsayı temin etmekti. Yapmış olduğumuz girişimler neticesinde hastane arsasının Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Sağlık Bakanlığına devrini sağlamış olduk. Bu süreçten sonra geriye Sağlık Bakanlığı nezdinde Kilimli ilçemize hastane yapımı kararının alınması kalmıştı. Bunun üzerine talebimizin yatırım programına alınması için Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan’ı Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu ile birlikte ziyaret ettik ve kendisinden destek istedik. Kendisi bize, ilçemizin kapasitesine göre talebin makul olduğunu ve yatırım programına alınabileceğini fakat söz konusu talebin gerçekleşmesi için Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün de ‘sağlık yatırımına uygundur’ onayının vermesi gerektiği bilgisini vermişti. Buna bağlı olarak Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile defalarca temaslarımız oldu. Bu ziyaretler neticesinde hastane yapımı ile ilgili Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne hastane yapımı için gerekli onay yazısını yazmış bulunmaktadır. Özetle teşkilatlarımızın gayreti ile daha evvel yer sorunu çözülmüş olan hastane yapımı projesi için yine teşkilatlarımızın çabası ile Sağlık Bakanlığından gerekli yatırım onayı alınmıştır. Aldığımız bilgiye göre Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün raporunda ilçemize E1 tipi 25 yataklı hastane planlanmaktadır.

Bundan sonraki süreçte Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü projeyi yatırım programına alarak inşallah yapımına başlayacaktır. Ak parti Kilimli teşkilatı olarak bu hizmetin ilçemize kazandırılması için çok emek sarf ettik. Bugün yol arkadaşlarım ile birlikte bu emeklerin karşılığını almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şu gerçektir ki Milletvekillerimizin desteği olmasa biz bu hizmetleri getirmeyi başaramayız. Bu bağlamda sürecin başından itibaren her daim yanımızda ve destekçimiz olan başta Sayın Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu olmak üzere, milletvekillerimiz Özcan Ulupınar’a ve Hüseyin Özbakır’a Kilimli İlçesi adına teşekkür ediyorum. Yatırım için onaylanmış olan ilçe Hastane projemiz Kilimlimize hayırlı olsun” dedi. (Çınar Gazetesi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN