• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 16
  • Dünkü Görüntülenme: 306
  • Toplam Görüntülenme: 4743347

KEPEZ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YOL TEPKİSİ

22 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
560 defa okundu.
KEPEZ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YOL TEPKİSİ

KEPEZ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YOL TEPKİSİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kepez mahallesinde Dağevleri mevkiine giden yolun yaklaşık bir yıldır bozuk olduğunu belirten vatandaşlar, belediyeden yardım istedi.
Kdz. Ereğli ilçesi Kepez mahallesine bağlı Dağevleri Mevkisine giden yolda Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından su hattı çalışmaları yaptı. Yaklaşık bir yıl önce yapılan çalışma sırasında kazılan asfaltın üzeri sadece mıcırla kapatıldı. Zaman içerisinde bozulan ve yağmurlu havalarda çamur olan yolda hem araçlar hem de mahalle sakinleri yürümekte zorluk çekiyor. Bazı noktalarda derinliği yaklaşık 30 santimetreye ulaşan çukurların oluştuğu Dağevleri yolu için vatandaşlar Kdz. Ereğli Belediyesi’nden çalışma yapmasını bekliyor.
Mahalle sakinlerinden Ferhat Yavuz, DSİ tarafından bozulan yolun yaklaşık bir yıldır yapılmadığını söyledi. Yavuz yaptığı açıklamada, “Kepez Dağevleri yolumuzda DSİ su hattı çalışması yaptı. Yaklaşık bir yıldır yol kötü bir vaziyette, yapılmadı. Halk mağdur. Yağmur yağdığı zaman çamurdan geçilmiyor. Yetkililere buradan sesleniyoruz; ‘yollarımız yapılsın.’ Burada araçlar sıkıntı yaşıyor. Yol güneşli havalarda tozuyor, yağmurlu havalarda ise çamur oluyor. Yol girintili çıkıntılı. Görüyorsunuz durumu. Buradan üniversite öğrencileri geçiyor. Halk yolda çamurdan yürüyemiyor. Burası belediye sınırları içerisine olmasına rağmen halen bir çalışma yok” dedi.
İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Musa Açıkgöz ise Dağevleri otobüsünün saat başı olması nedeniyle Kepez yolayrımında inip evlerine yürüyerek gittiklerini belirterek, eve varanda kadar üzerlerinin çamur içerisinde kaldığını ifade etti. Açıkgöz, “Dağevleri aracı saat başı kalktığı için diğer otobüslerle Kepez yol ayrımında inip, Dağevlerine gidiyoruz. Yollarımız bozuk. Buralarda içki içiyorlar, kavgalar oluyor. Yollarımız çamurlu. Kaç defadır belediyeye söylüyoruz, yapmıyorlar. Yol ful çamur oluyor, su basıyor buraları. Buradaki topraklar aşağı kayıyor. Bazen bizi geçsinler diye buralara tahta koyuyorlar. Üstümüz başımız çamurlanıyor. Yolun hali gördüğünüz gibi” diye konuştu.
Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaarslan’da yolun durumunun belediye yetkilileri tarafından bilindiğini ve çalışmaların neden yapılmadını ise bilmediğini söyledi.

DÜZLÜ ZAHİRE YENİ BANNER

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN