• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1482
  • Dünkü Görüntülenme: 450
  • Toplam Görüntülenme: 4535043

KDZ. EREĞLİ’DE Kİ OKULLARDA İKİLİ ÖĞRETİM SIKINTISI

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
624 defa okundu.
KDZ. EREĞLİ’DE Kİ OKULLARDA İKİLİ ÖĞRETİM SIKINTISI

KDZ. EREĞLİ’DE Kİ OKULLARDA İKİLİ ÖĞRETİM SIKINTISI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu çaldı. Madenoğlu törende yaptığı konuşmada ilçede tekli eğitim yapan okul sayısının çok az olduğunu ve bu durumun eğitimin kalitesini düşürdüğünü söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde İlköğretim Haftası nedeniyle İbrahim İzmirlioğlu İlkokulu’nda tören düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz önemli mesajlar verdi.
33 BİN 505 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
Öğrenci, öğretmen ve velilerin ilköğretim haftasını kutlayan Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, 146 eğitim kurumunda 33 bin 505 öğrenci ve 2 bin 61 öğretmen ile 2015-2016 eğitim öğretim yılına başladıklarını söyledi. Kdz. Ereğli’deki okulların durumu ile ilgili olarak ta bilgiler veren Korkmaz “İlçemiz 1. Eğitim bölgesinde bulunan okullarımızdan Nimet İlkokulu, Dikmen İlkokulu, Gazi İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu ve bu yıl eğitim öğretime başlayan Ereğli İlkokulu tekli eğitime başlamıştır. Tekli eğitime geçen okullarımızda kalabalık sınıfların eğitimin kalitesini olumsuz yönde etkilemesinden ve ikili öğretimden dolayı kısalan teneffüslerin öğrencilerin fiziksel ihtiyaçlarını karşılamaya yetmemesini de önleyecektir. Bu çalışmalarla ilçemizde 2016-2017 yılına kadar tekli eğitime geçme hedefine yaklaşmaktayız. 2015 yılında ihalesi yapılan yatırımlarımız ile Danişmentli, Yazıcılar İlkokulu, Meslek Eğitim Merkezi, yeni İmam Hatip Lisesi, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu, Melih Şule Ortaokulu. İnşaatı devam eden okullarımız ise; Kdz. Ereğli İmam Hatip Ortaokulu, Süheyla İzmirli Fen lisesi, pansiyonu ve spor salonu ile Bölücek ilk ve orta okulu 12 derslikli her geçen gün daha iyi olunması için dünden daha iyi olması için tüm çabamızla çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.
Korkmaz’ın ardından Merhum Hayırsever İbrahim İzmirlioğlu’nun torunu Yaşar İzmirlioğlu Gök yaptığı konuşmada dedesinin yaptırdığı ve adını taşıyan okula başlamanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Minik İzmirlioğlu, arkadaşları ile birlikte çok çalışıp okulun adını en iyi şekilde duyuracaklarını dile getirdi.
MADENOĞLU: “İKİLİ ÖĞRETİM EĞİTİMİN KALİTESİNİ DÜŞÜRMEKTEDİR”
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise konuşmasında öğrencilere, velilere ve öğretmenlere uyarılarda bulundu. Öğrenci velilerine “Artık eti senin kemiği benim” döneminin bittiğini söyleyen Madenoğlu, çocuklarına okula giderken, okuldan döndüklerinde her türlü ihtiyaçlarını karşılayıp, okuldaki durumlarını sürekli takip etmelerini istedi. Öğrencilerden bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmemelerini isteyen Madenoğlu, öğretmenlerde gerek teneffüslerde ve gerekse ders saatlerinde öğrencilere daha fazla faydalı olmaları ve onlara sahip çıkmalarını istedi. Kaymakam Madenoğlu ilçede bir çok okulun yapılmasını sağlayan İzmirlioğlu ailesine de teşekkür etti. Ereğli’de çok az okulda teki eğitim verildiğini ifade eden Madenoğlu “Ereğli’de okullarımızın çok azında tekli eğitim yapıyoruz. Tekli eğitim yapmak eğitim ve öğretimin kalitesini yükselttiği gibi, ikili eğitim yapmakta eğitim ve öğretimin kalitesini düşürmektedir. O itibarla biz devlet olarak ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız. Hayırsever vatandaşlarımızdan da bizlere daime destek olmalarını bekleyeceğiz” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Nazım Madenoğlu’nun ilk ders zilini çalması ile öğrenciler sınıflarına girerek ilk derslerini yaptı.
Kdz. Ereğli İbrahim İzmirlioğlu İlkokulu’nda düzenlenen törene Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz bölge ve Garnizon Komutanı Tuğ Amiral Hasan Doğan, Ereğli Belediyesi Başkan Vekili Ayhan Atay, milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Merhum Hayırsever İbrahim İzmirlioğlu’nun yeğeni Ahmet İzmirli eşi Mehbare Güney İzmirli, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

171

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN