• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1088
  • Dünkü Görüntülenme: 1268
  • Toplam Görüntülenme: 4686559

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İLÇEYE YAPACAĞI PROJELERİ TANITTI

23 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
788 defa okundu.
KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İLÇEYE YAPACAĞI PROJELERİ TANITTI

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ İLÇEYE YAPACAĞI PROJELERİ TANITTI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yapacağı projeleri tanıttı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçeye yapacağı 5 ayrı projeyi “Kdz. Ereğli Belediyesi Proje Tanıtım Gecesi” ile açıkladı.
Çetin Apatay Bulvarı, Ticari Büro (Fetih İş Merkezi) ,Spor Parkı, Çocuk Dünyası ve Kent Meydanı projelerini görselleri ile anlatan Başkan Uysal, Ereğli için daha parlak bir geleceğin hesabını yaptıklarını söyledi.
Başkan Uysal’ın ev sahipliğinde Büyük Anadolu Ereğli Otel’de gerçekleşen “Kdz. Ereğli Belediyesi Proje Tanıtım Gecesi”ne AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları, daire müdürleri ile çok sayıda işadamı katıldı.
Projelerin tanıtımı öncesinde konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ülkede yaşanan terör olaylarına tepkisini ortaya koyarken, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
“Kim tarafından ve nasıl gelirse gelsin, nereye hizmet ederse etsin terörü lanetliyorum” diyen Başkan Uysal, İlçedeki çalışmaları daima geleceği düşünerek sürdürdüklerini belirtti. Uysal daha sonra dev ekrana yansıtılan sinevizyon eşliğindeki sunumunu gerçekleştirdi.

ÇETİN APATAY BULVARINA ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Başkan Uysal gecede ilk olarak Çetin Apatay Bulvarı Projesini tanıttı. Göztepe Köprüsü’nden köprülü kavşağa kadar olan yaklaşık bir kilometrelik alanı kapsayan proje üzerinde konuşan Uysal, orta refujde daraltma ve şeritleri ayıracak korkuluk sistemi ile ilçe girişinin, gidiş ve gelişte 2 taraflı birer şerit kısmı araç park alanı olacağını, trafiğin ise 3 gidiş, 3 geliş toplam 6 şeritten akacağını söyledi. Başkan Uysal, karşıya geçişi sağlayacak 6 yaya geçidini de bünyesinde barındıracak proje ile dekoratif parke taşları ile yeni kaldırım düzenlemesi, ana yola çıkan yan yollarda da kaldırım ve tali yol düzenlemesinin de yapılacağını belirterek, “Aralık ayında ihalesine çıkacağız. Mart ayından sonra sökümler başlayacak, Haziran’ın 15’inden sonra gerçekleşecek projeyi yolun asfaltlanması ile tamamlayacağız” dedi.

BELEDİYE ESKİ HİZMET BİNASI TİCARİ BÜRO OLUYOR
Başkan Uysal’ın gecedeki ikinci sunumu, belediye eski hizmet binasına ilişkin proje oldu. Seçilen konsepttin şehrin kimliğini yansıtacağını, Fetih Çınarları’nın ‘grif’ bir görüntüsünü yansıtacak “Fetih İş Merkezi”nin ilçeye ayrı bir renk katacağını belirten Başkan Uysal, belediye eski hizmet binasının yıkılması ile inşa edilecek projenin toplamda 9 kattan oluşacağını ofis alanları,açık teras ile toplamda 3 bin 716 metrekare inşaat alanını kapsayacağını söyledi.Uysal, yıkım ihalesinin hemen ardından çalışmalara başlanacağını dile getirdi.

SPOR PARKI PROJESİ
Başkan Uysal, gençlere yönelik olarak hazırlanan ve 2016 yaz ayına yetiştirilmesi planlanan Spor Parkı’nın tanıtımında yaptığı konuşmada da, Erdemir Ofis yolu üzerinde bulunan ve park olarak kullanılan alana yapılacak projenin 4 dönüm arazi üzerine inşa edileceğini, açık alan sentetik puz pisti, 9 adet mini golf platformu, kaykay platformu, koşu ve yürüyüş parkuru, tırmanma ve zıplama alanlarının proje bünyesinde yer alacağını belirtti. Başkan Uysal “Gençlerimizi unutmadık, çünkü gençler yarınlarımız. Bu proje, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Çalışmalarında çocuklara büyük önem verdiklerini anlatan Uysal, Potbaşı mevkiine yapacakları çocuk parkı projesini de anlattı. Uysal projeyle ilgili olarak şunları söyledi; “Bir belediye başkanı, ne tür hizmet yaparsa yapsın, hangi hizmetleri şehrine kazandırırsa kazandırsın, önce ‘çocuklar’ demeli. Bu projemiz ile çocuklarımızı unutmadık. Projeyi, Potbaşı’nda ki şantiye alanında uygulayacağız. Potbaşı’nda ki mevcut şantiyemizi Belen’e taşıyoruz. Buradaki kötü görüntüyü ortadan kaldırıyoruz. 22 dönüm alan üzerine çok sayıda zengin aktivitenin yapılabileceği alanlar yapılacak. İleriye dönük nehir kenarı, piknik alanı düzenlemesi de bu kapsamda.”
Başkan Uysal, Potbaşı’nda ki taşınma işleminin ise önümüzdeki Aralık ayında tamamlanacağını ve yeni yılla birlikte söz konusu projeye start vermeyi planladıklarını söyledi.

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ
Sunumunda Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) tahsis edilen Devlet Hastanesi eski yerlerinin son durumu ve Kampüs Projesi’nin görselleri eşliğinde konuşan Başkan Uysal, “Bülent Ecevit Üniversitesi şehrimizin kalbi olacak. Bu projemiz de, Ereğli’mize hayırlı olsun” dedi.
Uysal, toplumun her kesimi bu projeyi sahiplendiğini belirterek TSO Başkanı Yaşar Tetiker ve yönetimine teşekkür etti.

KENT MEYDANI PROJESİ
Başkan Uysal’ın gecedeki son sunumu Kent Meydanı projesi oldu. Kent meydanının, eski adliye binası, terminal ve Hükümet Konağı’nın bulunduğu yaklaşık 13 bin metre karelik alan üzerinde inşa edileceğini belirten Uysal, “2 kat yaklaşık 750 araçlık yer altı otoparkını da bünyesinde barındıracak projede toplamda 2 bodrum kat ve 14 adet kiralık ticari alandan oluşan 22 bin 340 metre kare inşaat alanı var. Sosyal alanlar ve ticari alış veriş alanları da bu kapsamda. Bu projemize de en kısa zamanda, trampa işlemi ile tapu teslim işlemi bittikten sonra başlıyoruz” dedi.

ÇATUROĞLU: PROJELERİN ALTINA İMZAMI ATIYORUM.
Proje tanıtımlarının ardından selamlama konuşması için kürsüye çıkan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da projelerin tamamının güzel olduğunu belirterek, “Hepsinin altına imzamızı atıyoruz. Şimdiden sabırsızlanıyoruz. Bu işlere bir an önce başlayıp temelleri atalım istiyorum. Bu eserlerin yükseldiğini, Ereğli insanına hizmet ettiğini hep beraber görelim” dedi.
Bu arada gecede, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç tarafından mahalle ve köy muhtarlarına yönelik desteklerinden dolayı Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür plaketi verdi.

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN