• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 30
  • Dünkü Görüntülenme: 224
  • Toplam Görüntülenme: 4740721

KAZA’DA ÖLEN ÖĞRETMENİN ADI YENİ YAPILAN CAMİDE YAŞATILACAK

17 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
605 defa okundu.
KAZA’DA ÖLEN ÖĞRETMENİN ADI YENİ YAPILAN CAMİDE YAŞATILACAK

KAZA’DA ÖLEN ÖĞRETMENİN ADI YENİ YAPILAN CAMİDE YAŞATILACAK

Çaycuma İmam Hatip Ökkeş Şimşek Tatbikat Camii Cuma namazının ardından törene açıldı.
Karabük yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Çaycuma İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Ökkeş Şimşek’in adı okulun bitişiğinde yaptırılan camiye verildi. Çaycuma İmam Hatip Ökkeş Şimşek Tatbikat Camii Cuma namazının ardından törene açıldı. Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk yapmış olduğu konuşmada, “Camilerin Allah’ın evidir. Camiimizin maddi imarı gerçekleşmiş, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Manevi imarı da camilerimizi doldurmaktır. Memleketlerin kimliğidir camiler. Her gittiğimiz yerde mescidimiz, minaremiz var ise oralar bizimdir, bize aittir. İslami kimliğimizdir, aynı zamanda mührümüzdür. Bu mührü bizlere yapanlara emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yapmış olduğu konuşmada “İlahiyat Vadisi dediğimiz bu güzel bölgede bini aşkın öğrenciye hizmet eden bu hayır yapılarında eksik olan camimiz güzel bir katılımla açılıyor. Bu güzel eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yaptıkları hizmetlerin karşılığını öbür dünyada da kendi hanelerine sevap olarak yazılacağını düşünüyorum” dedi. Çaycuma Kaymakam Serkan Keçeli yapmış olduğu konuşmasında “Camilerin memleketlerin süsüdür.İmam hatip okullarımızın olduğu bu bölgede bir eksiklik cami idi. Bu vesile ile hem bölgemizde bir eksikliği karşılamış oluyor hem de öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alacakları bir ortam olacak. Bu caminin yapımında en küçüğünden en büyüğüne emeği geçen kişi ve derneğe teşekkür ediyorum. Fiziki yapısı ile çok güzel inşallah içi de dolu olur” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Nusret Parlak, “Caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, ilçemize ve okulumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Öğretmen Ökkeş Şimşek’in babası Ejder Şimşek ve Caminin Dermek Başkanı Ercan Kahya’ya teşekkür plaket verildi. Gaziantep’ten tören için gelen Baba Ejder Şimşek ise duygularını şöyle ifade etti, “ Bana bu acımdan en mutlu günü böyle beraberce birlikte tattıran herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Özellikle sizlere, Belediye Başkanımıza, Müftümüze, Kaymakamımıza ve Çaycuma halkına teşekkür ediyorum. Çaycuma halkı oğlumu bağrına bastılar, Allah razı olsun” dedi. Camii Dernek Başkanı aynı zamanda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Kâhya caminin yapımında birçok hayırseverin katkı verdiğini söyleyerek hepsine teşekkür etti.
Açılışa, Kaymakam Serkan Keçeli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Adayı Hüseyin Özbakır, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Çaycuma eski Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Kaya, Diyanet Sen İlçe Başkanı Kenan Tunç, öğretmen Ökkeş Şimşek’in babası Ejder Şimşek, daire ve okul müdürleri ile İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri katıldı.
Duanın ardından açılış kurdelesi kesildikten sonra camii gezildi.

ÇAYCUMA YENİ CAMİ AÇILISI YAPILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

ÇAYCUMA YENİ CAMİ AÇILISI YAPILDI

CAMİYE KAZA ÖLEN ÖĞRETMENIN ADI VERILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

CAMİYE KAZA ÖLEN ÖĞRETMENIN ADI VERILDI

AÇILISA BELEDIYE BASKANI KAYMAKAM MÜFTÜ VE BİR COK VATANDAS KATILDI. (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

AÇILISA BELEDIYE BASKANI KAYMAKAM MÜFTÜ VE BİR COK VATANDAS KATILDI.

AÇILISIN ARDINDAN CAMİNİN İÇİ GEZİLDİ (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

AÇILISIN ARDINDAN CAMİNİN İÇİ GEZİLDİ 

ÇAYCUMA DA İMAM HATİP CAMİİSİ AÇILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

ÇAYCUMA DA İMAM HATİP CAMİİSİ AÇILDI 

CAMİ DUALAR EŞLİĞİNDE AÇILDI (EMRAH YILDIZ - ERCAN KARAKUŞ/ZONGULDAK-İHA)

CAMİ DUALAR EŞLİĞİNDE AÇILDI

GENİA BİLGİSAYAR REKLAMI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN