• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 310
  • Dünkü Görüntülenme: 504
  • Toplam Görüntülenme: 4680761

KAZADA 2. KAPTAN DEHŞETİ ANLATTI

20 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
664 defa okundu.
KAZADA 2. KAPTAN DEHŞETİ ANLATTI

KAZADA 2. KAPTAN DEHŞETİ ANLATTI

– AKSARAY’DAKİ KAZADAKİ TUR OTOBÜSÜNÜN İKİNCİ ŞOFÖRÜ BİROL TOZKOPARAN:
– “TIR BİZE ARKADAN ÇARPTI, ŞOFÖRÜ TUTUKLANDI”

Aksaray’da TIR’ın arkadan çarpması sonucu devrilen ve bir kişinin öldüğü 42 kişinin de yaralandığı otobüsün ikinci kaptanı Birol Tozkoparan, o anı anlattı.
Aksaray’da TIR’ın arkadan çarptığı otobüsün ikinci kaptanı kaza anını anlattı. Kazada, TIR’ın içinde bulundukları otobüse arkadan çarpması üzerine otobüsün sol tarafa devrildiğini ifade eden ikinci kaptan Birol Tozkoparan, o anları şöyle anlattı:
“Nevşehir’den geziden geliyorduk. Bir termik santralin personelini taşıyorduk. Aksaray’da mola verdik. Moladan çıktık. 15 kilometre ilerledik. Mazot almak için sinyal verdik. Kilometremizi düşürdük. Sağ şeritten benzinliğe girmek üzereyken arkadan bir ses duydum. Tabii ne olduğunu görmedim. Bir patlama, araba sağ sol yaptı. Otobüs sol tarafının üzerine devrildi. Büyük bir kargaşa yaşadık. Arabada 43 yolcu vardı. Biz ön tarafa düştük. Ön camı ayağımla kırdım. Epey uğraştım. İçerideki yolcuyu önden bir kısmını, bir kısmını da muavin arkadaş kırılan arka camdan çıkarttı. Arabanın altında bir kişi kalmıştı. Onu da şans eseri otobüs üzerine gelmemiş. Muavin arkadaşla kemerini alarak dışarı çıkardık. Daha sonra da vatandaşlar da yardım etti. Yol kapandı, ambulanslar gelemedi. Yol tıkandı. Daha sonra jandarmadan izin aldım. Otobüsün içine girdim. Arabanın içinden telefonumu bulmaya çalıştım. Bulduğumuz telefonlar çalışmadı. Dışarıdan yardım aldık. Bir arkadaşın telefonunu aldık. Kartını söküp kendi hattımı taktım. Yazıhane sahiplerine haber verdik.”

“JANDARMA GELDİĞİNDE SİNYALİMİZ HALA AÇIKTI”
Kaza sonrası yaralıların ambulanslarla hastanelere taşındığını ifade eden Tozkoparan, “Yaralıları ambulanslar taşıdı. Ben 20.30’a kadar otobüsün yanındaydım. Otobüsün yanından ayrılmadım. Ben ikinci kaptandım. Otobüsü genç arkadaşım kullanıyordu. Arabayı düzelttik. Daha sonra bütün eşyaları içine doldurduk. Arabayı daha sonra Aksaray Şoförler Derneği’nin önüne çektik. Araba sahipleri gece 01.30 gibi geldiler. Tekrar ben hastaneye gittim. Eziklerim vardı. Röntgen film çektiler. Jandarma benim ifademi aldı. Yolcuların çantalarını bana verdi. Arabaya koydum. Eşyaların bazılarını sahiplerine verdim. Bazılarını da otobüsün sahibine teslim ettik. TIR bize arkadan çarptı. TIR şoförü gece ben ifade verirken nezarete konuldu. Yanlış ifade vermekten bir de herhalde suçlu bulundu. Dün tutuklandı. Ama televizyon kanallarında seyrettiğimiz otobüsün TIR’a arkadan çarptığı söyleniyor. Öyle bir şey söz konusu değil. Güvenlik kameralarında zaten bellidir. Bizim kilometremiz zaten 60-65 kilometreydi. TIR’ın kilometresi ise 85 ile 90 kilometre arasındaymış. Bunlar takograflardan belli oldu. TIR şoförü ifadesinde ‘Otobüs beni solladı. Benzinliğe girmek için önüme geçmeye çalıştı. Duramadım vurdum.’ Ama aslı böyle değil. TIR’ın hızı bizim otobüsün hızından daha yüksek. Bunun gerçek ifade olmadığını zaten savcı bey takografların sonuçlarına göre söylemiş. Jandarma geldiğinde bizim sinyalimiz hala yanıyordu. Herkesten ifade alındı. Bütün yolcular da bunu doğruladı. Herkes beni aradı, TIR’a bizim çarptığımızı söylüyor. Biz otobüs ile TIR’a vursak otobüsün TIR’a yapışması gerekirdi. TIR’ın sadece önü yok. Arkası sağlam” diye konuştu.
Olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Tozkoparan, kamuoyunda otobüsün TIR’a çarptığı iddialarının doğru olmadığını belirtirken, olayın gerçeğinin benzin istasyonundaki güvenlik kameralarınca kaydedildiğini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN